Press "Enter" to skip to content

Jaki portfel wybrać dla nastolatka?

Portfel to jeden z najbardziej przydatnych i uniwersalnych prezentów. Jest podstawowym elementem wyposażenia każdego z nas, niezależnie od wieku, płci i zajęcia. Warto, by przedmiot, po który sięgamy codziennie, wyróżniał się stylem i wyrażał naszą osobowość. Poszukując portfela dla nastolatka, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego określone funkcje – potrzeby młodej osoby różnią się od potrzeb dorosłego. Jak odnaleźć złoty środek i kompromis pomiędzy produktem użytecznym, a wizualnie atrakcyjnym?

Postaw na indywidualność

Aby nastolatek ucieszył się z otrzymanego portfela i widział w nim ciekawy prezent, a nie tylko oczywiste akcesorium, warto rozejrzeć się za specyficznymi modelami. Interesujący kształt, odmienny od tradycyjnego prostokąta, korzystnie wpłynie na odbiór przedmiotu i zachęci do korzystania z niego. Najlepiej, jeśli kolor i wzór portfela odpowiada konkretnym upodobaniom młodej osoby – nie należy kierować się stereotypami dotyczącymi płci (na przykład tym, że kolor różowy jest dziewczęcy), lecz zwrócić uwagę na indywidualny styl nastolatka. Młodzież uwielbia otaczać się przedmiotami, które wyrażają ich kształtujące się „ja”. Portfele młodzieżowe w różnych barwach i pokrytych rozmaitymi deseniami można znaleźć tutaj: https://www.skorzany.com/pl/c/Portfele-mlodziezowe/24 

Wygoda użytkowania – więcej przegródek

Portfel młodzieżowy dla ucznia powinien wyróżniać się dużą ilością kieszonek. W ten sposób nastolatek przechowa wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu i z łatwością je posegreguje. Najważniejsze są przegródki na dokumenty – dzięki nim młoda osoba nie zgubi legitymacji szkolnej, biletu miesięcznego na komunikację miejską czy dowodu osobistego. Dobrze, jeśli portfel pozwala oddzielić monety od banknotów – kieszonka na bilon powinna być przy tym wytrzymała. Jej rozerwanie od wewnątrz sprawia, że monety wpadają do wnętrza portfela i trudno jest je wyjąć. Zapobiegniemy temu, wybierając portfele młodzieżowe wykonane z trwałych materiałów zarówno na zewnątrz, jak i w środku. 

Portfel duży czy mały?

Pożądana wielkość portfela zależy od tego, gdzie będzie przechowywany. W szkolnym plecaku lub w torbie nastolatek z pewnością zmieści spory portfel, zawierający dużo miejsca na dokumenty, pieniądze i klucze. Z kolei kieszonkowy portfel młodzieżowy sprawdzi się podczas niedługiego wyjścia z domu – na zakupy lub spacer. Jeśli portfel ma być prezentem na urodziny lub dzień dziecka, warto, aby okazał się potrzebny – dobrze, aby młoda osoba posiadała modele różnych rozmiarów lub kształtów. Dzięki temu każdego dnia dobierze akcesorium do aktualnych potrzeb.

Be First to Comment

Dodaj komentarz