Press "Enter" to skip to content

Jak pozbyć się problemów z trawieniem?

Proces trawienny może zostać zaburzony przez wiele czynników. Praca żołądka i jelit polega w głównej mierze na wydzielaniu soków trawiennych z odpowiednimi enzymami, które pomagają w rozkładzie poszczególnych składników pokarmowych, aby później przesunąć je w dalszą część u kładu pokarmowego ruchami perystaltycznymi. Uporczywe dolegliwości żołądkowe należy leczyć, a doskonałym sposobem na poprawienie prac trawiennych jest węgiel aktywowany, który posiada specjalistyczne właściwości.

Co to jest węgiel aktywowany?

Węgiel aktywowany to preparat posiadający silne właściwości absorpcyjne. Najczęściej wykorzystywany jest w przypadku biegunki i zaparcia oraz jako osłona na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Ze względu na jego dużą powierzchnię wchłaniającą może być również wykorzystywany w przypadku przedawkowania różnego rodzaju leków w celu odtrucia organizmu ze szkodliwej dawki substancji. Właściwości węgla aktywowanego pozwalają na leczenie bębnicy, biegunki, zatrucia pokarmowego oraz zatrucia substancjami chemicznymi i lekami, a także wzdęć.

Węgiel leczniczy zwykle sprzedawany jest jako czarne kapsułki lub tabletki. Jego skład opiera się na węglu pierwiastkowym wytwarzanym z drewna w procesie nazywanym aktywacją fizyczną. Węgiel aktywowany powstaje przez karbonizację danego surowca, po czym przeprowadzony zostaje proces aktywacji wykorzystujący do pracy na przykład działanie pary wodnej. Węgiel leczniczy zwykle należy do suplementów diety, które mają na celu uzupełnienie codziennie przyjmowanych składników odżywczych o węgiel w małych dawkach.

Węgiel aktywowany – najlepszy sposób na biegunkę i zatrucia

Węgiel aktywowany jest znany ze swoich absorpcyjnych właściwości, które pozwalają na szybkie i skuteczne leczenie biegunek. Biegunka dopada zarówno podróżnych, jak i nawet może okazać się skutkiem ubocznym chemioterapii przez wiązanie się z czynnikami takimi jak bakterie i toksyny, które powodują rozwolnienie. Stosowanie węgla aktywowanego w tego typu dolegliwościach przynosi szybką poprawę stanu, a zwłaszcza, jeśli przyjmuje się go w postaci tabletek lub zawiesiny.

Węgiel aktywowany również wykorzystywany jest jako sposób na pozbycie się zatruć pokarmowych. Doskonale absorbuje substancje szkodliwe dla żołądka nie tylko w postaci pokarmów. Równie dobrze sprawdza się w przypadku niektórych zatruć substancjami chemicznymi oraz lekami. Co ciekawe, dzięki swoim nadzwyczajnym właściwościom jest równie często wykorzystywany jako substancja służąca do odkażania ran i otarć. 

Be First to Comment

    Dodaj komentarz