Press "Enter" to skip to content

Infekcja górnych dróg oddechowych u dziecka, co teraz?

Po pierwsze nie panikuj. Twoje dziecko jeszcze nie jeden raz będzie przeziębione i powinnaś ze spokojem wyjaśnić mu, co się z nim dzieje i jak powinno postępować. Jednak zdrowy i higieniczny tryb życia nie zawsze zapobiegnie kontaktowi ze wszystkimi drobnoustrojami. Każda choroba powinna być dobrze wyleczona, pod żadnym pozorem nie można jej bagatelizować, niemniej nadmierny stres na pewno nie pomoże. Żyjemy w świecie, w którym nieustannie mamy do czynienia z różnymi bodźcami. 

Co powinno cię zaniepokoić?

Gdy dziecko jest pełne energii i ma apetyt, możesz przypuszczać, że jest w pełni zdrowe. Regularnie konsultuj się z lekarzem i naucz swoją pociechę, że badania kontrolne są koniecznością i świadczą o odpowiedzialności. Dawaj dobry przykład – odżywiaj się zdrowo i nie stroń od aktywności fizycznej. Form spędzania czasu na świeżymi powietrzu jest mnóstwo, więc na pewno twoja pociecha znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli jednak dziecko będzie uskarżać się na gorsze samopoczucie i nagle pojawiający się katar, podaj mu odpowiedni lek i zasięgnij opinii specjalisty. Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze, każde dziecko powinno o tym wiedzieć. Wszystkie zdrowe nawyki i postawy zaprocentują w przyszłości. Nawet lekkie przeziębienie może mieć przykre powikłania, gdy zostanie zbagatelizowane. Taka lekkomyślność może skutkować zapaleniem ucha środkowego, oskrzeli, gardła lub krtani. Grozi również zapaleniem zatok. Podczas choroby staraj się trzymać nerwy na wodzy i zachować spokój, ale bądź odpowiedzialna. Równowaga jest tu jak najbardziej wskazana. Nie chcesz przecież wystraszyć dziecka ani sprawić, by zaniedbywało swoje zdrowie, prawda?

Jak leczyć chore dziecko?

Jeśli dziecko jest chore, powinno odpoczywać. Dzieciaki zapadają na choroby nawet osiem razy częściej niż dorośli, zaś do jednych z najczęściej pojawiających się dolegliwości zalicza się infekcje górnych dróg oddechowych. Na szczęście większość z nich ma osłabiony przebieg (do poważnych chorób zalicza się zapalenie oskrzeli, oskrzelików, a nawet zapalenie płuc). Warto mieć na uwadze, iż osłabiony organizm musi mieć czas na zregenerowanie się i skupienie wszystkich sił na walce z chorobą. Podawaj dziecku posiłki bogate w składniki odżywcze i witaminy. Postaraj się, by dania były smaczne, wtedy dziecko chętniej będzie je jeść. Choremu noskowi ulży nawilżone powietrze, zadbaj więc o jego odpowiednią wilgotność. W jaki jeszcze sposób możesz pomóc przeziębionemu dziecku? Przeczytaj ten artykuł, by zdobyć więcej informacji: http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci.

Groprinosin – lek dla dzieci wspomagający zwalczanie infekcji górnych dróg oddechowych

Groprinosin to lek dla dzieci, który pomaga zwalczać infekcje górnych dróg oddechowych. Choroba jest powodowana przez wirusy (ok. 90% przypadków). Do jej objawów zalicza się uporczywy kaszel, zatkany nos, ból gardła i gorączkę. Infekcja górnych dróg oddechowych wymaga kompleksowych działań: regularnego nawadniania organizmu, usuwania wydzieliny z nosa oraz wspomagania lekami. Groprinosin możesz kupić w formie syropu i tym samym wyeliminować ryzyko zachłyśnięcia się przez dziecko tabletką. Pamiętaj, to na tobie spoczywa obowiązek dawkowania specyfiku, syn lub córka nie może mieć do niego łatwego dostępu. Z pomocą Groprinosinu możesz leczyć dziecko do 14 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, koniecznie skorzystaj z pomocy lekarza. Nie odstawiaj leku w sposób gwałtowny. Gdy pociecha poczuje się lepiej, podawaj jej syrop jeszcze przez dwa lub trzy dni. Większość infekcji górnych dróg oddechowych ma ostry przebieg, ale też pełne wyzdrowienie następuje w krótkim czasie, dzięki czemu nie zawsze wymagana jest ponowna wizyta kontrolna u lekarza. 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!