Press "Enter" to skip to content

Zatrzymaj wypadanie włosów

Gęste i lśniące włosy są atutem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Aby móc się nimi cieszyć należy jednak stosować odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne. Jeżeli naszym problemem jest nadmiernie wypadanie włosów, oprócz odżywek i olejków nawilżających będziemy musieli wyposażyć się w dobrej jakości kosmetyk, który ograniczy utratę kosmyków i pobudzi cebulki włosowe do wzrostu.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Wśród częstych przyczyn wypadania włosów wyróżnić należy takie czynniki jak: nieodpowiednia dieta czy zaburzenia hormonalne. Jeżeli spożywamy małą ilość świeżych warzyw i owoców oraz pijemy mało wody, naszemu organizmowi brakuje witamin. Odbija się to negatywnie nie tylko na wyglądzie naszej cery, ale również na stanie włosów. Kolejną możliwą przyczyną nadmiernej ich utraty są wspomniane już zaburzenia hormonalne, polegające najczęściej na zbyt dużej ilości androgenów w organizmie. Jeżeli skóra głowy jest wrażliwa na zbyt dużą ilość hormonów męskich dochodzi do zahamowania wzrostu cebulek włosowych. Włosy wyrastają słabsze i w znacznie mniejszej ilości niż ma to miejsce u zdrowych włosów. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by poprawić stan swojej czupryny. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o wybór specjalistycznego szamponu. 

Jaki szampon wybrać, jeśli nadmiernie tracimy włosy?

Godnym polecenia produktem, który ograniczy nadmierne wypadanie włosów jest z całą pewnością Vichy Dercos szampon. Warto zaznaczyć, że produkt ten jest dermokosmetykiem. Dermokosmetyki tym różnią się od kosmetyków dostępnych w drogeriach, że zawierają one w swoim składzie substancje, które wykazują działanie podobne do działania produktów leczniczych. Dlatego też zakup szamponu marki Vichy będzie znacznie lepszym pomysłem niż kupno przypadkowego szamponu dostępnego w popularnej drogerii. W składzie dermokosmetyku znajdziemy witaminy z grupy B, które zapobiegają nawet silnemu wypadaniu włosów. Ponadto, w szamponie znajdziemy wodę termalną, która złagodzi podrażnienia skóry głowy. Nie sposób zapomnieć również o substancji zwanej Aminexilem. Substancja ta sprawia, że włosy w mieszkach są znacznie stabilniej osadzone i nie wypadają tak intensywnie. Należy zaznaczyć, że produkt ten jest idealny do pielęgnacji włosów i skóry głowy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Sprawdzi się zarówno w przypadku wypadania włosów na tle hormonalnym jak i w przypadku nadmiernej ich utraty spowodowanej stresem czy złą dietą. Aby kosmetyk ten miał szansę skutecznie zadziałać, należy używać go regularnie i systematycznie. Nadaje się do codziennego stosowania. Szampon trzeba wmasować w skórę głowy. Masaż pobudza mikrokrążenie i sprawia, że substancje aktywne zawarte w kosmetyku mają szansę skuteczniej zadziałać. Produkt jest testowany dermatologicznie, dlatego jego skuteczność została udowodniona. Efekt jest więc wart wydanych na szampon pieniędzy. 

Be First to Comment

Dodaj komentarz