Press "Enter" to skip to content

Sprzęt rehabilitacyjny – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Sprzęt rehabilitacyjny to wyposażenie konieczne do zapewnienia rzetelnej opieki seniorom, osobom chorym oraz osobom, które ucierpiały z powodu pewnej kontuzji. Sprzęt ortopedyczny jest także konieczny dla osób stale lub czasowo niepełnosprawnych. Krótko mówiąc, jest potrzebny w wielu sytuacjach. Zakup wydaje się więc w wielu sytuacjach oczywisty. Problemem jest jedynie cena nowego sprzętu, dlatego warto zastanowić się, czy warto kupić, czy może wynająć akcesoria ortopedyczne.

Lepiej kupić czy wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny? 

To, która opcja będzie lepsza zależy zazwyczaj od okoliczności, na które składają się m.in. rodzaj niepełnosprawności, schorzenia, sytuacji finansowej, czasu potrzebnego na pełną rehabilitację oraz oczywiście specyfika potrzebnego sprzętu.  W pewnych sytuacjach pacjent potrzebuje sprzętu dostosowanego tylko do jego potrzeb. W takich przypadkach jedyną opcją jest zakup nowych akcesoriów w profesjonalnym sklepie medycznym. Indywidualnie dopasowuje się zazwyczaj wkładki ortopedyczne, gorsety oraz rehabilitacyjne kołnierze. Czasem konieczne jest także dostosowanie takiego sprzętu jak łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie dla dzieci. Zakup jest również konieczny w przypadku rzeczy osobistych, ale to wydaje się oczywiste. Nowy sprzęt warto kupić także w przypadku akcesoriów, które są stosunkowo tanie jak np.  materac przeciw odleżynom i krzesła toaletowe. Zakup nowych akcesoriów jest także najbardziej opłacalną opcją, jeżeli wiemy, że będą one wykorzystywane przez dłuższy okres, ponieważ cena za wypożyczenie w pewnym momencie zbliży się do ceny nowego asortymentu – a wtedy będziemy mieli już pewność, co mogło być lepszym rozważaniem.

Kiedy i gdzie wypożyczać sprzęt do rehabilitacji?

Nie zawsze konieczny jest jednak zakup nowego sprzętu, ponieważ można go wypożyczyć w poradniach, ośrodkach specjalistycznych oraz szpitalach.  Jednym z głównych minusów takiego rozwiązania są jednak ceny – w dłuższej perspektywie mogą nawet przewyższyć cenę nowych akcesoriów ortopedycznych. Wypożyczanie sprzętu do rehabilitacji to optymalne rozwiązanie, jeżeli potrzebujemy go tylko przez pewien krótki okres. Z takiej usługi warto też skorzystać, kiedy chcemy zapoznać się z nowymi akcesoriami oraz sprawdzić, czy warto je kupić dla dłuższego używania.

OrtMed – sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz