Press "Enter" to skip to content

Serwer dedykowany, VPS, a może hosting?

Obecnie Internet stał się czymś więcej, niż tylko miejscem, w którym poszukujemy najważniejszych informacji. Coraz częściej zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe firmy decydują się na rozszerzenie swojej działalności właśnie w tym obszarze. Jednak zanim do tego dojdzie, należy podjąć parę ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego serwera.

Opcja dla początkujących

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki w świecie internetowego biznesu, wówczas warto zdecydować się na tradycyjny hosting stron. Mimo że nazwa brzmi dość enigmatycznie, jest to jeden z najlepszych sposobów na zarządzanie własną działalnością. Hosting to po prostu usługa, która polega na wydzieleniu przestrzeni dyskowej pod dane. Dzięki temu w niskiej cenie możemy liczyć na dość duże możliwości konfiguracji oraz bezpieczeństwo.

Rozwiązanie dla średnich firm

Jeśli swoją działalność prowadzisz już od dłuższego czasu i zauważasz, że Twoje wymagania zaczynają się zwiększać, wówczas najlepszym wyborem będzie serwer VPS. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które prowadzą wszelkiego rodzaju sklepy internetowe wymagające dość dużej wydajności. Jest to rozwiązanie pośrednie pomiędzy tanim hostingiem, a bardzo drogim serwerem dedykowanym. Decydując się na tę usługę np. w Sprint Data Center, nie otrzymujemy fizycznego serwera, a jedynie prywatne miejsce na współdzielonym serwisie wirtualnym. Dzięki temu możemy wprowadzać dużo bardziej skomplikowane konfiguracje niż w przypadku hostingu za niższą opłatą niż serwer dedykowany.

Duża firma i wielkie wymagania

Serwer dedykowany w Polsce to usługa, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników. Wynika to przede wszystkim z ogromu możliwości, jakie oferuje. Jak mówi sama nazwa serwer dedykowany to urządzenie, które można w pełni dopasować do swoich potrzeb oraz wymagań. Z wszystkich trzech możliwości jest to zdecydowanie najdroższe rozwiązanie, jednak zarazem najbezpieczniejsze. Serwer dedykowany pozwala na wprowadzanie różnego rodzaju konfiguracji już na najniższych poziomach, dzięki czemu można przekształcić go w maszynę, która znacznie usprawni działanie naszej strony. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które prowadza większą działalność i od swojego serwera wymagają przede wszystkim ogromnej wydajności oraz stabilności.

Jak widać, dobór odpowiedniego serwera nie należy do najprostszych decyzji. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie, warto dokładanie przemyśleć swoje oczekiwania oraz potrzeby względem wybranej usługi.

Be First to Comment

Dodaj komentarz