Press "Enter" to skip to content

Policja informuje, aby robić zdjęcie pokoju hotelowego zaraz po wejściu do niego. Powód jest bardzo ważny.

Może brzmi to dziwnie, ale robienie zdjęć może pomóc uratować wiele dzieci na całym świecie. Wszystko dzięki nowej aplikacji, która powstała na Uniwersytecie w Waszyngtonie przy współpracy z policją.

Handel ludźmi kwitnie. Codziennie w hotelach na całym świecie dochodzi do przerażających transakcji, których ofiarami padają niepełnoletni. Zazwyczaj handlarze dziećmi robią zdjęcia swoim ofiarom w hotelach, gdzie te pozują na łóżku. Potem takie zdjęcie trafia do internetu i dochodzi do sprzedaży. Dzięki nowej aplikacji policja będzie mogła szybciej namierzyć dziecko.

hotel1

Publikując zdjęcie za pomocą aplikacji TraffickCam i opisując, gdzie zostało zrobione (wraz z numerem pokoju), pomagamy policji. Im więcej będzie widoczne na zdjęciu, tym lepiej. Dlaczego?

hotel2

Policja mając bazę zdjęć może porównać je ze zdjęciami dzieci, szukając podobieństw – ta sama pościel, identyczna lampka nocna, tapeta… Takie szczegóły pomagają ustalić miejsce pobytu dziecka.

[lol_show_ads desktop=”article_2″ mobile=”article_2″ class_m=”topFix”

hotel3

Moda na selfie nie słabnie, a skoro może przyczynić się do uratowania dzieci, warto zrobić zdjęcie w hotelu i przesłać je przez aplikacje TraffickCam. Pamiętajcie o tym następnym razem, gdy będziecie nocować w hotelu.

hotel4


Więcej na ten temat: Policja informuje, aby robić zdjęcie pokoju hotelowego zaraz po wejściu do niego. Powód jest bardzo ważny.
Źródło: http://www.polubione.pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz