Press "Enter" to skip to content

Orzeźwiające Napoje – Idealne na upały!

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi upały, dlatego warto zadbać o świeże i orzeźwiające napoje. Poniżej podam kilka cudownych propozycji na przepyszne koktajle do zrobienia samemu w domu, które są proste w wykonaniu:

1. Lemoniada truskawkowo-limonkowa.

Potrzebne nam tylko będą truskawki, limonki, mięta i kostki lodu. W blenderze umieszczamy truskawki z miętą, zalewamy sokiem z limonki i dodajemy startą skórkę. Mieszamy wszystko w blenderze i na sam koniec dodajemy kilka kostek lodu, aby schłodzić nasz napój.

2. Lemoniada arbuzowo-miętowa.

Do wykonania tego przepysznego napoju musimy zakupić arbuza, limonki i miętę. Gdy już wszystko zdobędziemy, należy dokładnie umyć owoce oraz liście, wycisnąć sok z limonki, oddzielić miąższ arbuza od pestek i umieścić wszystko w blenderze. Po dokładnym wymieszaniu otrzymujemy niesamowity koktajl.

3. Lemoniada owocowo-ogórkowa.

Nie każdy wie ale połączenie owoców z ogórkiem daje wspaniały efekt. Potrzebujemy zaledwie ogórka, kilka owoców, na które mamy ochotę i wodę. Ogórka wraz z owocami kroimy na małe kawałki, a po wykonaniu tej czynności umieszczamy je w dzbanku i zalewamy wodą. Nic tak nie zadowala jak własnoręcznie zrobiony napój. Najlepiej dorzucić kilka kostek lodu aby napój był bardziej orzeźwiający.