Press "Enter" to skip to content

Ortodonta na wagę złota

Ortodoncja to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, która od kilku lat przechodzi swój „złoty wiek”. Wszyscy chcemy mieć piękne, zdrowie i co ważniejsze – proste zęby, dlatego namiętnie poszukujemy ortodontów w swojej okolicy. Co należy wiedzieć, zanim zapiszemy się na wizytę?

ABC leczenia ortodontycznego

Do leczenia ortodontycznego kwalifikują się osoby z krzywym uzębieniem. Na pierwszy rzut oka duża wada, może okazać się w oczach specjalisty niegroźną i łatwą do zmiany. Niekiedy natomiast dość niepozornie skrzywiony zgryz bywa trudny i wymaga długotrwałego leczenia. Od czego to zależy? Są różne typy zgryzów, a także ułożenia kości. Jeśli nie tylko zęby, lecz szczęka i układ twarzy nie są równe, samo odpowiednie ustawienie zębów może nie być wystarczające. Niekiedy niezbędny jest nawet zabieg operacyjny.

Warto również być świadomym przyczyn swojej wady zgryzu. Jeśli pacjent posiada zgryz otwarty, czyli nie dochodzi do styku górnych i dolnych zębów, należy rozważyć, co mogło być tego przyczyną. Jeśli niewłaściwa praca języka powoduje wypychanie górnych zębów do przodu, to ustawienie ich aparatem może dać krótkotrwały efekt. Po zdjęciu aparatu język zacznie ponownie przesuwać zęby, prowadząc po raz kolejny do wadliwego ułożenia. W takim przypadku należy dodatkowo rozpocząć leczenie logopedyczne, dzięki któremu wyeliminuje się niepożądane ułożenie języka.

Dobry ortodonta – jak go znaleźć?

Szukając klinik czy poradni ortodontycznych, warto zwracać uwagę na to, jakie formy leczenia oferują konkretni ortodonci. Ortodoncja to nie tylko popularne obecnie aparaty stałe. Są także inne metody niwelowania wad zgryzu. Poniżej przedstawiamy przykładową ofertę, którą posiada Centrum Stomatologii Zaawansowanej Dental White w Warszawie:

  • aparaty ortodontyczne stałe (ceramiczne oraz metalowe),
  • aparaty ortodontyczne ruchome (tzw. wyjmowane),
  • invisalign, czyli przezroczyste nakładki prostujące zęby,
  • utrzymywacze przestrzeni,
  • usługa przygotowania do leczenia ortognatycznego (chirurgiczne leczenie deformacji czaszki).

Ortodoncja Warszawa

Spośród wielu miast, gdzie kwitnie ortodoncja, Warszawa daje najwięcej możliwości. Jest tu wiele szkół, uniwersytetów, gdzie pod okiem ekspertów kształcą się przyszli ortodonci. W konsekwencji powstało tu dużo klinik oferujących usługi na niezwykle wysokim poziomie.

W trosce o zdrowie warto pofatygować się do najlepszego specjalisty i być spokojnym o jakość oraz skutki leczenia. Dobry ortodonta to ten, który nie tylko leczy wadę, ale ma również indywidualne podejście do każdego pacjenta, szuka przyczyn wady, doradza, jeśli wada zgryzu jest powiązana np. z wadą wymowy i kieruje pacjenta w procesie leczenia. Pacjent powinien mieć pełne zaufanie do lekarza i pewność, że jest to dobra inwestycja.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz