Press "Enter" to skip to content

Opieka medyczna dla małych firm – zobacz, na czym polega!

Pakiety medyczne dla firm

Według raportu firmy Hays Poland dla 42% pracowników najważniejszym benefitem pozapłacowym, który może im zapewnić pracodawca, jest prywatna opieka zdrowotna. Dostrzegają to również właściciele małych firm, którzy wybierają usługi medyczne jako dodatkowe świadczenie dla swoich pracowników. Na czym konkretnie polega opieka medyczna dla firm zatrudniających do 50 pracowników?

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie korzyści z pakietu usług medycznych mają pracownicy,
  • czy prywatna opieka medyczna dla małych firm jest korzystna dla pracodawców,
  • czym wyróżniają się pakiety medyczne dla firm od enel-med.

Według raportu płacowego Hays Poland prywatna opieka zdrowotna jest – zaraz po elastycznej formie pracy – najważniejszym pozapłacowym benefitem dla pracowników. Doceniają ją oni bardziej niż możliwość korzystania ze służbowego samochodu czy dodatkowego urlopu. Wpływ na taki stan rzeczy ma kilka czynników. Pakiet medyczny daje pracownikowi poczucie bezpieczeństwa, pozwala unikać długiego oczekiwania na konsultacje ze specjalistami oraz umożliwia dostęp do szybkiej pomocy medycznej wysokiej jakości.

Prywatna opieka medyczna dla firm – jakie korzyści?

Pakiety medyczne dla firm to jednak korzyść również dla pracodawców.

Po pierwsze – mała firma, która gwarantuje pracownikom dostęp do dodatkowej opieki lekarskiej, jest postrzegana jako solidny, rzetelny pracodawca, który troszczy się o zdrowie pracownika jak o nadrzędną wartość. Z pewnością pozytywnie wpływa to na wizerunek firmy, co w dobie ogromnej konkurencji między nawet niewielkimi podmiotami może mieć olbrzymie znaczenie.

Po drugie – opieka medyczna dla firm może się przełożyć na znacznie niższą nieobecność chorobową pracowników. Szczególnie dla małych przedsiębiorstw choroby pracowników są odczuwalnym problemem – trudno ich zastąpić i sprawić, by firma mimo wszystko działała płynnie. Pakiet medyczny sprawia, że jeśli osoba zatrudniona się rozchoruje, nie musi czekać w kolejce na wizytę u specjalisty czy badanie, bo tego typu świadczenia ma zapewnione o wiele szybciej. Przekłada się to na sprawną diagnozę, a co za tym idzie – krótsze leczenie, a więc krótszą nieobecność w pracy.

Po trzecie – usługi medyczne dla firm – nawet tych niewielkich – mogą być ściśle dopasowane do potrzeb zatrudnionych w nich pracowników. Mogą uwzględniać zarówno konsultacje lekarskie ze specjalistami, jak i leczenie stomatologiczne, nowoczesne badania diagnostyczne, wykonywanie zabiegów w trybie ambulatoryjnym oraz operacji wymagających pobytu w szpitalu, a nawet rehabilitację po kontuzjach, urazach oraz operacjach.

Pakiety medyczne dla firm w enel-med

Pakiety medyczne dla firm przygotowane przez Centrum Medyczne Enel-Med są przeznaczone nawet dla niewielkich przedsiębiorstw, zatrudniających do 50 osób. Do wyboru jest pięć pakietów o różnym zakresie usług – począwszy   od konsultacji u lekarzy specjalistów, przez diagnostykę, leczenie operacyjne aż po rehabilitację.

Opieka medyczna dla firm w ramach pakietów enel-med obejmuje dostęp do ponad 30 placówek wieloprofilowych, ponad 1600 placówek partnerskich oraz przychodni przyzakładowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Pracownicy z lokalnych, niewielkich firm nie mają więc problemu z wygodnym kontaktem z najbliższą placówką    lub przychodnią przyzakładową. Mogą oni tam korzystać ze świadczeń udzielanych przez doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów – do konsultacji nie są wymagane skierowania.

Prywatna opieka medyczna dla firm w enel-med to również wyjątkowa wygoda zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Dostępność lekarzy można monitorować poprzez aplikację enel-med. Zarówno przez aplikację, jak i przez stronę internetową można także łatwo umawiać oraz odwoływać wizyty. Jako jedna z nielicznych sieci Enel-Med oferuje usługi telemedycyny, czyli e-wizyty – konsultacje ze specjalistami z dowolnego miejsca na świecie!   Z łatwością skorzystasz więc nie tylko z e-wizyt, ale także teleporad, podczas których otrzymasz e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz