Press "Enter" to skip to content

Nowa definicja jakości wśród paneli podłogowych — panele winylowe

Estetyczną podłogę i podkreślenie charakteru całego wnętrza zapewnią nam panele podłogowe. Wykończenie będzie służyło przez lata, bo są nie tylko piękne, ale też odporne i łatwe w montażu. Dodajmy, że na rynku pojawił się konkurent klasycznych paneli — panele winylowe. W odróżnieniu od konwencjonalnych, które produkuje się z materiałów drewno-pochodnych, wykonano je z użyciem elastycznych materiałów, co przekreśla konieczność stosowania specjalistycznych narzędzi; przycinanie jest możliwe z użyciem zwyczajnego noża do tapet.

Montaż przeprowadza się na specjalnym podkładzie bez użycia kleju z wykorzystaniem złączy typu klik albo bez podkładu — wówczas należy przykleić spód paneli do posadzki. Podłogi winylowe będą bardziej odporne na wilgoć, krótkotrwałe zalania, a przy tym są zauważalnie miększe i kuszą naturalnym wyglądem. Rekomenduje się je w przypadku konieczności docieplenia podłóg (za sprawą niskiego oporu cieplnego) — cechują się stosunkowo małą grubością, bo zaledwie od 2 do 5 mm. Istnieją panele wodoodporne tłumiące dźwięki, które doskonale zdadzą egzamin w łazienkach albo kuchniach. Nie można zapominać, że są jednym z najcieńszych pokryć podłogowych dostępnych na rynku, a więc mogą być stosowne niemal wszędzie.

Nowa definicja jakości wśród paneli podłogowych — panele winylowe

Na szczególną uwagę zasługują panele winylowe Quickstep — z najmniejszymi szczegółami oddają wygląd prawdziwego drewna! Trudno uwierzyć, że są to wyłącznie panele podłogowe. Zachowują przy tym wszystkie ww. zalety, co jest kolejnym dowodem na to, że podłogi winylowe są doskonałym wykończeniem posadzki. To nie tylko inwestycja gwarantująca estetyczne doznania, ale realne oszczędności — trwałość pozwoli nam zapomnieć na całe lata o problemach z wadliwą podłogą, a dobre parametry pozwolą zaoszczędzić pieniądze na ocieplaniu. Wybór jest niezwykle szeroki — począwszy od zastosowania, a skończywszy na wyglądzie — wystarczy wybrać te, które idealnie wkomponują się w Twoje wnętrze!

Be First to Comment

Dodaj komentarz