Press "Enter" to skip to content

Mezoterapia igłowa – czego możemy spodziewać się po takim zabiegu?

Kult nieskazitelnego wyglądu jest pojęciem znanym niemal od zawsze. Pragniemy cieszyć się nienaganną prezencją, bo dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie, stajemy się bardziej pewni siebie i chętni do nawiązywania relacji międzyludzkich. Obecnie oprócz różnego rodzaju kosmetyków możemy skorzystać także z bogatej oferty medycyny estetycznej, która cechuje się znacznie większym działaniem, niż ma to miejsce w przypadku kremów i przyborów do makijażu. Szczególnie warty polecenia jest zabieg mezoterapii igłowej. Na czym on dokładnie polega i co należy o nim wiedzieć?

Mezoterapia igłowa – szybkie i skuteczne odżywienie

Mezoterapia igłowa to nic innego, jak wprowadzenie do skóry specjalnie wyselekcjonowanych substancji nawilżających, odżywczych, rozjaśniających i napinających. W tym celu wykonuje się serię nakłuć przy zastosowaniu bardzo cienkiej igły. Nie są one bolesne, jednak jeśli pacjent sobie tego życzy, stosowany jest specjalny krem znieczulający. Po zabiegu pozostają drobne ślady w formie małych punkcików, które mogą utrzymywać się maksymalnie do trzech dni. Najlepiej przeprowadzić go jesienią i zimą, ewentualnie wczesną wiosną, tak, by nie narażać skóry na kontakt z intensywnym promieniowaniem słonecznym, które może przyczynić się do powstania przebarwień.

Wspaniały wygląd na wyciągnięcie ręki

Mezoterapię igłową najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie oraz na skórze głowy. Wstrzykiwany preparat, który najczęściej stanowi mieszankę aminokwasów, witamin, kwasu hialuronowego, mikroelementów i wyciągów roślinnych, wnika w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu skutecznie ją odżywia, poprawiając mikrokrążenie, stymulując wytwarzanie kolagenu oraz spowalniając powstawanie szkodliwych wolnych rodników. Efektem jest ujędrniona skóra o wyrównanym i ujednoliconym kolorycie, znakomicie nawilżona i rozświetlona. Kilkukrotne powtarzanie zabiegu skutkuje z kolei widocznym zmniejszeniem zmarszczek i wzrostem gęstości skóry. Nietrudno więc zauważyć, że zabieg ten posiada wiele zalet, z których zadowolone będą zarówno panie, jak i panowie. Choć nie wiąże się z dużym bólem i jest bezpieczny, jak każda tego typu procedura posiada pewne przeciwwskazania. Z mezoterapii igłowej powinny zrezygnować osoby, które:

  • posiadają stany zapalne i infekcje skórne
  • są w trakcie choroby nowotworowej
  • posiadają alergię na jakikolwiek składnik preparatu
  • stosują leki przeciwkrzepliwe
  • są w ciąży i w okresie karmienia piersią

Błyskawiczne rezultaty

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Aby były najbardziej okazałe, zaleca się wykonanie serii składającej się z czterech do sześciu iniekcji, które mają miejsce w odstępach jednego lub dwóch tygodni. Gdy chcemy mieć pewność, że rezultaty będą zgodne z naszymi oczekiwaniami, zdecydujmy się na skorzystanie z usług profesjonalistów. Jeśli chodzi o taki zabieg jak mezoterapia igłowa (leczenie w Gdańsku), to jest naprawdę wysoce komfortowe i gwarantujące najlepszy nadzór nad każdym pacjentem. Ze szczegółową ofertą kliniki, która specjalizuje się między innymi w wykonywaniu tego zabiegu można zapoznać się na stronie http://www.impladent-estetyczna.eu/oferta/mezoterapia-iglowa.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz