Press "Enter" to skip to content

Jakie oświetlenie do salonu? 5 rad!

Oświetlenie, szczególnie w salonie, stanowi bardzo istotny element. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, doświetlenie przedmiotów, ale ma także istotny wpływ na design i wystrój salonu. Wybierając oświetlenie, zwykle stajemy przed ogromnym dylematem, ponieważ na rynku, pełno jest interesujących produktów. Jednym z lepszych i bardziej pomysłowych rodzajów oświetleń są lampy LED. Jak wybrać odpowiednie?

Jak wybrać oświetlenie do salonu?

Jak już zostało wspomniane jest to niezwykle trudny wybór. W pierwszej kolejności należy więc zastanowić się, jaki jest główny cel zakupu. Czy ma ono spełniać rolę:

  • światła głównego- wówczas najlepiej zamontować je na środku sufitu
  •  odbitego- jest to światło przyjemne dla oka, które zanim dotrze do nas, odbija się od innych przedmiotów i nie razi.
  •  pobocznego- zwykle używane do wykreowania nastroju i atmosfery.
  • światła za TV- doświetlające telewizor i stolik pod niego.

Warto postawić na oświetlenie LED, ponieważ jest ono estetyczne, łatwe w montażu, a przede wszystkim jest dostępne w różnych kolorach i kształtach. Zapoznajmy się następnie z ofertą świateł LED jaka dostępna jest na rynku. Sprawdźmy strony sklepów online jak np.: https://swiatlolux.pl/ Znajdziemy tam szeroki wybór świateł LED, więc z łatwością znajdziemy coś dla siebie i dostosujemy oświetlenie do naszych potrzeb i potrzeb salonu. Na stronie https://swiatlolux.pl/ każdy z produktów opatrzony jest dokładnym opisem, a także niezbędnymi informacjami z którymi warto się zapoznać. Dostawa jest realizowana szybko i sprawnie, więc na nasze nowe oświetlenie nie będziemy musieli długo czekać.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp LED do salonu?

Przede wszystkim, skoro już wiemy jaką funkcje ma spełniać nasze oświetlenie, należy skupić się na:

  • montażu- łatwość montażu jest główną cechą oświetlenia ledowego. Wszystkie produkty na wspominanej już stronie https://swiatlolux.pl/, mimo wszystko są opatrzone dokładną instrukcją montażową, by uniknąć problemów, mogących uszkodzić lampy LED.
  • design- oczywiście oświetlenie ma tworzyć nastrój, ma doświetlać przedmioty, ale przede wszystkim ma być estetyczne i dopasowane do ogólnego wyglądu salonu. Designerskie lampy LED, których ogromny wybór znajdziemy na  https://swiatlolux.pl/, muszą zostać dopasowane do wnętrza w jakim urządziliśmy salon. Nie zależnie od tego czy jest to styl minimalistyczny czy typowy glamour. Oświetlenie mimo wszystko przyciągnie uwagę gości, warto więc zadbać o to, by było ono dopasowane i razem z ogólnym wystrojem tworzyło harmonijną całość.
  • kolor- kolor oczywiście możemy dobrać według własnego uznania, jednak pamiętajmy o stylu wnętrza. Zbyt wymyślne kolory, mogą sprawić wrażenie kiczu i tandety. Czyli wręcz odwrotne do zamierzonego. Warto czasem postawić, na klasyczne stonowane barwy.
  • żarówki- warto pomyśleć na zaś o żarówkach i tym jak łatwo będzie nam je wymienić. Żarówki LED od swiatlolux.pl cechują się przede wszystkim długim czasem świecenia. Mamy więc pewność, że tego typu zakup, posłuży nam przez dłuższy czas. 

Be First to Comment

    Dodaj komentarz