Press "Enter" to skip to content

Jak zostać wegetarianinem? Czy catering wegetariański pomoże w zmiane stylu żywienia?

Coraz więcej osób decyduje się na przejście na wegetarianizm. U wielu z nich łączy się do ze światopoglądem. Nie chcą oni narażać zwierząt na cierpienie, sprzeciwiają się przemocy.

Jest też grupa wegetarian, której mięso po prostu przestało smakować. Nic dziwnego, coraz więcej w nim jest antybiotyków i hormonów, które mogą odbijać się później na ludzkim zdrowiu.

Przechodząc na wegetarianizm należy pamiętać o tym, że człowiek jest istotą wszystkożerną i wegetarianizm nie jest dla niego czymś naturalnym. Może jednak z powodzeniem stosować taki sposób odżywiania się przez całe życie i cieszyć się dobrym zdrowiem, ba – może i nawet lepszym od osób, które nie wykluczyły ze swojej diety mięsa. Musi jednak zadbać o odpowiednie zbilansowanie swojej diety. W diecie wegetariańskiej można znaleźć wiele produktów, bogatych w potas, antyoksydanty, kwas foliowy oraz magnez. Problemem może być jednak wprowadzenie do jadłospisu produktów zawierających dużo białka, kwasów omega-3, żelaza oraz witamin B-12 i D. Jeśli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie żywienia – stworzenie idealnej diety może być trudne. Przyda się w takiej sytuacji pomoc specjalisty – dietetyka.

Dieta wegetariańska może przyczynić się do szybszej przemiany materii, lepszego samopoczucia, może mieć też aspekt odchudzający. Co ciekawe, posiłki bez mięsa mogą być niezwykle sycące, ze względu na wykorzystanie błonnika, obecnego w warzywach, owocach i zbożach. Odpowiednio zbilansowany system żywienia może zbawiennie wpłynąć na poziom cholesterolu i unormować ciśnienie tętnicze.

Zdrowy catering może być Twoim przyjacielem podczas przechodzenia na wegetarianizm.

Dieta pudełkowa – jak ją wybrać?

Na rynku działa wiele firm, oferujących catering wegetariański. Łatwo jest się pogubić w tym gąszczu ofert. Dokonując wyboru, warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Tradycyjnie, warto zaufać poczcie pantoflowej. Może masz znajomych, dla których dieta pudełkowa to codzienność i potrafią doradzić Ci w wyborze zaufanej firmy cateringowej? Jeśli nie – nic straconego. Przecież istnieje Internet! Możesz poszukać swojego dostawcy posiłków na forach internetowych i portalach społecznościowych. Możesz również w ten sposób sprawdzić konkretną firmę. Na pewno znalazły się już osoby, które wypowiedziały się na jej temat.

Dokładnie sprawdź stronę internetową danej firmy oraz jej profile społecznościowe. Zapoznaj się ze zdjęciami posiłków oraz menu. Wysokiej jakości firmy dają swoim klientom wybór. To Ty zadecydujesz czy zamawiasz catering wegetariański, sportowy czy bezglutenowy. Możesz również zadecydować o liczbie posiłków oraz kaloryczności zestawu na cały dzień.

Nie przechodź obojętnie obok zakładki „o nas”. To Twoja szansa na dowiedzenie się, kto przygotowywać będzie posiłki dla Ciebie. Sprawdź czy firma zatrudnia dietetyka, profesjonalnych kucharzy czy food creatorów. Dowiedz się, czy zajmują się oni własnoręcznym przygotowaniem świeżego pieczywa, czy korzystają z zaufanych dostawców warzyw i owoców. Możesz też skontaktować się z firmą telefonicznie i poprosić o pomoc przy doborze planu najlepszego dla Ciebie. Dietetyk powinien zapytać, m.in. o Twój styl życia, aktywność fizyczną czy alergie.

Nie pozwól, aby o wyborze ostatecznie zadecydowała cena. To jasne, że nie chcesz wydawać na dietetyczny catering majątku. Musisz jednak pamiętać, że pod swoje drzwi otrzymujesz gotowe posiłki, często przewyższające jakością dania w bardzo dobrych restauracjach. Płacisz więc nie tylko za same składniki i jadłospis, ale również za wiedzę, umiejętności i doświadczenie osób, które pracują w danym miejscu. Dodatkowo, oszczędzasz bezcenny czas, ponieważ nie musisz robić zakupów, stać w kolejkach i korkach, nie musisz samodzielnie przygotowywać posiłków i ich gotować oraz zmywać. Nagle okazuje się, że zyskujesz kilka godzin w ciągu dnia, które możesz przeznaczyć na relaks, spotkania z bliskimi czy realizację swojego hobby. Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzoną firmą polecamy FitApetit we Wrocławiu.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz