Press "Enter" to skip to content

Jak wybrać obrączki ślubne?

Obrączki ślubne z założenia będą towarzyszyć małżonkom przez całe życie. Dlatego powinny być odpowiednio dopasowane i pasować do osobowości dwojga ludzi. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze.

Przygotowania do ślubu to kwestia podejmowania wielu trudnych i ważnych decyzji. Jedną z nich są obrączki ślubne. Mają przecież pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale też symbolizować oraz przypominać o nieskończonej miłości i wierności dwojga ludzi, którzy zdecydowali się zawrzeć związek małżeński. Dlatego wybierając je, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, by później nie żałować, że biżuteria nie spełnia naszych oczekiwań.

Styl pary młodej

Obecnie para młoda ma do wyboru setki przeróżnych modeli obrączek, wystarczy sprawdzić najmodniejsze modele, np. na W.KRUK. Obrączki ślubne powinny być dopasowane do tego, co nosi się na co dzień, przecież mają towarzyszyć każdego dnia. Dlatego warto zastanowić się, jaki styl preferują przyszli małżonkowie. Osoby stawiające na klasykę i minimalizm powinny postawić na proste, złote krążki, które nie będą zbytnio rzucać się w oczy.

Z kolei romantycy zapewne zachwycą się obrączkami ozdobionymi kamieniami szlachetnymi. Najpopularniejsze w tym przypadku są oczywiście diamenty, które symbolizują nieskończoną miłość i trwałość. Minerał ten jest twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, przez co nie rysuje się i nie niszczy podczas codziennego użytkowania. Aczkolwiek osoby, które lubią się wyróżniać, mogą wybrać obrączki ślubne ozdobione np. czerwonymi rubinami czy niebieskimi szafirami. Takie modele z reguły są wykonywane na zamówienie.

Białe, żółte czy różowe złoto?

Najpopularniejsze są klasyczne obrączki ślubne zrobione z żółtego złota. Różowy kruszec z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylu vintage. Takie idealnie pasują też do ślubu i wesela w rustykalnym stylu. Z kolei białe jest idealne dla tych, którzy wolą srebrne aniżeli złote dodatki.

Modne obecnie są obrączki ślubne, które są połączeniem dwóch rodzajów złota np. żółtego i białego – zazwyczaj są przeplatane. Taki design przypadł do gustu szczególnie młodym osobom, które lubią oryginalną biżuterię.

Rzadziej wybiera się trwałe obrączki z platyny czy tytanu, które są trwałe, jednakże też bardzo drogie.

Ważny jest rozmiar

Wybierając obrączki ślubne,należy pamiętać o doborze odpowiedniego rozmiaru. To ważne, jeśli chodzi o komfort użytkowania, szczególnie że większość osób w ogóle ich nie zdejmuje. Trzeba pamiętać, że wkładając je, powinno się czuć lekki opór w okolicach stawu palca, jednak u jego nasady powinno być odrobinę luźniej. Na szczęście rozmiar można też sprawdzić w każdym salonie jubilerskim. Luźna obrączka może spaść i się zgubić, z kolei zbyt ciasna powodować opuchnięcia i ból palca.

A jaka szerokość obrączek? To kwestia indywidualna, jednak zazwyczaj młodzi wybierają te od 3 do 6 mm. Warto też mieć na uwadze, że szersza jest trwalsza, trudniej ją odkształcić.

Be First to Comment

Dodaj komentarz