Press "Enter" to skip to content

Jak bardzo deweloper może obniżyć cenę nowego mieszkania?

Zamierzasz kupić nowe mieszkanie, ale chcesz zapłacić za nie jak najmniej? W takim przypadku warto sprawdzić oferty deweloperów i szukać promocji, ponieważ można zaoszczędzić nawet do 10 proc. ceny nieruchomości!

Nowe mieszkania realizowane są obecnie w większości miast w kraju. Do dyspozycji mamy pełną gamę różnych ofert, w tym między innymi kawalerek czy większych nieruchomości doskonałych dla dużych rodzin.

Chociaż aktualnie ceny nowych i używanych mieszkań w Polsce nie są niskie, to jednak wiele osób nadal decyduje się na zakup swojego „M”. Duże zapotrzebowanie wynika także z faktu, że klienci kupują mieszkania jako inwestycja i przeznaczają je na wynajem. Ceny podane na stronach internetowych deweloperów, a także te, które możemy zobaczyć w ogłoszeniach, to tak zwane ceny ofertowe. Są to ceny, za które deweloper wystawia lokal, lecz warto wskazać, że wcale nie są to ceny ostateczne.

Deweloperzy dopuszczają możliwość negocjacji cen, dlatego wtedy, gdy klient ma dobrą kartę przetargową, może sporo ugrać. Dodatkowo, deweloperzy sami obniżają ceny nieruchomości wtedy, gdy dany lokal nie znajduje od dłuższego czasu zainteresowanych kupnem. Obniżki cen nowych mieszkań pojawiają się głównie w przypadku lokali, które mają większy metraż, dlatego są rzadziej wybierane przez klientów. Zaoszczędzić możemy też wtedy, gdy kupimy nieruchomość na parterze albo na najwyższym piętrze. Mniejszym powodzeniem cieszą się też te mieszkania, które mają mniej korzystny rozkład lub z oknami w kierunku północnym.

 Oczywiście, negocjować można także ceny mieszkań niespełniających powyższych wymogów. Deweloperzy są skłonni do obniżek cen wtedy, gdy klient kupuje od razu kilka mieszkań, na przykład w celach inwestycyjnych. W przypadku zakupu nowego mieszkania deweloper może obniżyć cenę nawet o 10 procent, niemniej jednak obniżki w większości przypadków zatrzymują się na około 5 procentach. Nawet taka promocja pozwala kupującym na zaoszczędzenie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych na własnym „M”!

Be First to Comment

    Dodaj komentarz