Press "Enter" to skip to content

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Wszyscy doskonale wiemy, czym jest stomatologia i dlaczego trzeba dbać o swoje zęby naturalne. Czasami jednak, przez różnego rodzaju choroby i zaniedbania, pojawiają się tak duże problemy z uzębieniem, iż te trzeba usunąć. Po utracie zębów należy wstawić nowe – i tym właśnie zajmuje się między innymi protetyka. To możliwość, za pomocą nowoczesnych rozwiązań, na odtworzenie zębów lub sporych ubytków.

Protetyka – leczenie protetyczne

Każdy z nas może stracić swoje zęby. To faktycznie największy horror, zwłaszcza kobiet, które nie wyobrażają sobie tego zdarzenia. Nawet w interpretacji snów o wypadaniu zębów pojawiają się negatywne tłumaczenia takowych koszmarów. Na szczęście współcześnie możemy znaleźć rozwiązania, które pozwolą nam na nowo poczuć się dobrze. Leczenie protetyczne, nim się rozpocznie, potrzebuje wielu informacji o pacjencie, a dokładnie potrzebuje ich wyspecjalizowany lekarz – protetyk. Najpierw więc przeprowadza się odpowiedni wywiad oraz badanie, a następnie pantomogram. Na tej podstawie lekarz ocenia stan uzębienia i decyduje o dalszym leczeniu. Polega ono na wybraniu między innymi, czy zastosowane zostaną korony, czy licówki. A może lepszym rozwiązaniem będą korony lub protezy? Dokładny wywiad pozwoli wybrać najważniejszą opcję. Później, nim protezy zostaną faktycznie przygotowane i wstawione, pacjent dostaje informacje na temat leczenia i jego kosztów. Warto zaznaczyć, że nie są to niewielkie sumy.

Jakie są korzyści dotyczące usług protetycznych?

Korzyści? Są, jak najbardziej! I to całkiem sporo. Przede wszystkim dotyczą odpowiedniego, profesjonalnego odtworzenia warunków zgryzowo-zwarciowych. Rozgryzanie jest proste, a przeżuwanie pokarmów staje się przyjemnością. To też usprawnia pracę układu pokarmowego, i to kilka razy bardziej. Okazuje się bowiem, że pojedyncze ubytki mogą zagrażać całej jamie ustnej. Przesunięcia innych zębów czy ubytki w kościach – gwarantują one nieodpowiednie funkcjonowanie uzębienia, a w konsekwencji kolejne problemy w przyszłości. Protetyka poprawia również estetykę zębów. Sprawia, że braki nie odstraszają, a pacjenci – zwłaszcza panie – mogą cieszyć się pięknym uśmiechem. Ba, uśmiechają się szerzej, bo wiedzą, że mogą sobie na to pozwolić, w każdym towarzystwie. Dotyczy to osób w każdym wieku, ponieważ każdego z nas może spotkać wypadnięcie zębów z dowolnych powodów. Protetyka pozwala nam uwierzyć w siebie jeszcze raz. Warto jednak pamiętać, aby leczenie powierzyć specjalistom. Polecamy gabinet stomatologiczny Dorodent, który mieści się w Warszawie, na pograniczu Żoliborza i Śródmieścia. 

Be First to Comment

    Dodaj komentarz