2011-06-10

Zmarszczki wskazują stan kości?

Co trzecia kobieta po menopauzie cierpi na osteoporozę. Naukowcy odkryli prosty sposób, aby sprawdzić, czy jest się narażonym na wystąpienie tej choroby.

 

Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu w Yale stwierdzili, że im większe zmarszczki ma kobieta po 50 tce, tym słabsze są jej kości. Prawdopodobnie ma to związek z obniżoną produkcją kolagenu u starszych osób. To z kolei wpływa nie tylko na zwiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek, ale także osłabieniu kości, co może sprzyjać złamaniom kości udowych i kości miednicy bardzo groźnych dla osób zaawansowanych wiekowo.

 

Jeśli ta teza zostanie potwierdzona przez następne badania, to na podstawie głębokości i intensywności zmarszczek będzie można identyfikować kobiety narażone na złamania. Byłaby to alternatywa dla dotychczasowych, dosyć drogich testów.

2010-12-09

Aktorka zachwala seks po pięćdziesiątce

Wcześniej uczyła gotować, dziś daje rady dotyczące życia seksualnego. Aktorka Bożena Dykiel stwierdziła niedawno, że seks po pięćdziesiątce ma same zalety.

2011-06-07

Podróżowanie nie jest zdrowe

Chodzi oczywiście o podróżowanie w nadmiarze, czyli przez co najmniej dwa tygodnie w miesiącu. Osoby, które tyle czasu spędzają poza domem są o wiele bardziej narażone na nadwagę i podwyższony cholesterol.

2011-05-31

Liberalna ustawa o in vitro

In vitro dla par, które nie są małżeństwem – to jedno z założeń postępowego projektu ustawy, która wkrótce będzie przyjęta na Litwie.

2011-05-20

Brytyjczycy zmierzą swój wiek biologiczny

Hiszpańska firma Life Lengh wprowadzi w tym roku na rynek brytyjski test mierzący wiek biologiczny człowieka.

2010-12-06

Żuj gumę będziesz wielki

W Niemczech nauczyciele pozwalają uczniom w szkołach podstawowych żuć gumę na lekcjach. Tamtejsze Ministerstwo Edukacji twierdzi, że żucie gumy jest dobre dla zdrowia dzieci i poprawia ich zdolności poznawcze.

2011-04-11

10 powodów, dla których warto zostać pielęgniarką

W ramach śmiechoterapii, którą promujemy konsekwentnie od kilku miesięcy, dziś bierzemy na warsztat biały personel. Ten żart chyba najbardziej spodoba się samym zainteresowanym - naszym kochanym pielęgniarkom.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!