2010-10-18

Śmiertelne wino z kokainą

Kokaina, jeden z najczęściej zażywanych na świecie narkotyków, jest przemycana na różne sposoby. Pod tym względem przemytnicy wykazują wielką kreatywność.

Ostatnio wykryto, że rozpuszczają oni narkotyk w alkoholu i przewożą go przez granicę w butelkach rumu i wina. W Anglii w ubiegłym roku zmarł mężczyzna, który napił się rumu nie wiedząc, że jest on „wzmocniony”.

Ten proceder już się kończy. Badacze z dwóch ośrodków w Anglii i Szwajcarii odkryli sposób na badanie zawartości butelek pod kątem obecności kokainy bez ich otwierania. Używa się do tego urządzenia zwanego spektroskopem, która światłem laserowym identyfikuje cząsteczki substancji. Naukowcy mają nadzieję, że to znacząco zmniejszy przemyt. (kch)

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!