2011-03-24

Jane Saymour: Dbajcie o swoich rodziców

Serialowa dr. Quinn z bardzo osobistych przyczyn zajęła się propagowaniem świadomości na temat udaru mózgu.

 

Aktorka została właśnie ambasadorką kampanii „1 Mission 1 Million - Getting to the Heart of Stroke", propagującej wiedzę na temat udaru mózgu spowodowanego migotaniem przedsionków. Właśnie na tę chorobę zmarła matka hollywoodzkiej gwiazdy, u której migotanie przedsionków zdiagnozowano po 70. roku życia. Dzięki dobrej opiece medycznej bardzo długo udało się powstrzymać ryzyko udaru, jednak nastąpił on gdy miała   92 lata. Zmarła kilku miesiący po udarze.


- „To było bardzo bolesne patrzyć na mamę zamkniętą wewnątrz więzienia, jakim stało się jej ciało. Jej umysł był przytomny; wiedziała dokładnie, co się dzieje, słyszała, co mówią inni ale nie mogła się komunikować.”  - opowiada aktorka.


Migotaniem przedsionków to najczęstsze zaburzenie rytmu serca, które pięciokrotnie zwiększa ryzyko udaru mózgu. Zdaniem gwiazdy jest to również problem ludzi młodych, których rodzice cierpią na to schorzenie, gdyż po udarze mózgu muszą opiekować się niepełnosprawnym rodzicem.


Więcej na: www.heartofstroke.com

2010-11-22

Co skraca życie mężczyzn?

Poszukiwanie partnerki, kiedy dookoła jest zbyt mało kobiet, powoduje u mężczyzn tak silny stres, że może wpłynąć na długość ich życia.

2010-11-25

Maciek Maleńczuk psychicznie chory?

Nie, ale świetnie takiego udaje. Niecały rok temu na planie filmowym wcielił się w rolę wariata. Trzeba przyznać, że wokalista wypadł bardzo wiarygodnie. Maleńczuk nie mówi w filmie ani słowa, ale wystarczy mowa jego ciała.

2011-01-10

Nie trzyma moczu i nie wstydzi się

Która z polskich celebrytek zostałaby twarzą kampanii na temat nietrzymania moczu? Hmm, raczej trudno byłoby kogoś na to namówić. To temat tabu, o którym nie mówi się przecież głośno. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu dla Whoopi Goldberg.

2011-02-01

Polacy nie korzystają z tacierzyńskiego

W Polsce od roku, świeżo upieczeni ojcowie mogą wziąć tydzień płatnego urlopu, by zająć się swoim dzieckiem. Niestety, rzadko który korzysta z tej możliwości.

2010-12-21

Uwaga! Komputery winne otyłości

Spożywając posiłek, czy przekąskę przed komputerem tracimy kontrolę nad tym, ile jemy. Nie pamiętamy jak dużo zjedliśmy i lekceważymy sygnały wysyłane przez żołądek.

2011-03-23

Zobacz, dlaczego Dereszowska płacze

Aktorka Anna Dereszowska, która jest mamą 3 letniej Lenki, po wizycie w ośrodku ratującym porzucone noworodki postanowiła sama ruszyć z pomocą.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!