2013-02-25

Dakota Rose Kotakoti - Living Doll

Tak, to my – media doprowadziliśmy do ukształtowania niezdrowych gustów, niezdrowej mody. Dakota Rose jest celebrytką idealnie odpowiadającą temu wzorcowi i tym upodobaniom, które media od lat kreowały. Dakota Rose i inne ‘living dolls’ nie zostaną jednak z przyczyn etycznych promowane przez stacje telewizyjne i prasę kolorową. Dziewczyny zyskują jednak sławę bez tego jednokierunkowego przekazu.

 
Dakota Rose to kolejna żywa lalka – wysoka, niewiarygodnie szczupła i wyglądająca jak kolejna wersja lalki Barbie. Dakota Rose swoim wyglądem postaci z mangi lub anime podbija serca Japończyków, Koreańczyków i Chińczyków – znana jest im jako Kotakoti. Dakota Rose pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych. Podobno właśnie przeprowadzka jej rodziny do do Coral Springs na Florydzie wstrząsnęła Dakota Rose, kiedy byłą trzynastoletnią dziewczynką. Nie potrafiła zaadoptować się w nowych warunkach, a potęgujący się stres wpływał bardzo wyraźnie i dosadnie na fizyczność Kotakoti.
 
Zobacz też: Zaburzenia snu
 
Zaczęło się w Polowie lat 50. ubiegłego wieku od uwielbianej przez fotografów i kolorowe magazyny nastoletnią modelkę Twiggy Lawson ( Lesley Horny). Jej popularność spowodowałą, że ówczesnym kanonem piękna kobiecego stały się duże oczy, regularne rysy i drobna dziecięca sylwetka. Twiggy Lawson jako pierwsza modelka użyczyła swojego wizerunku do stworzenia podstawowej lalki Barbie.
 
 
Czy ktokolwiek zdawał sobie sprawę, że ten zachwyt nad nie do końca rozwiniętą kobiecością stanie się pośrednią przyczyną zastraszającego rozwoju anoreksji i bulimii? Że nowe kanony piękna spowodują wpływ na rozwój fizyczny całych pokoleń? Dakota Rose uświadamia, że to poszukiwanie kanonu piękna nie ma granic. Fizyczność nie ma ograniczeń. 
 
Media piętnują living dolls, próbując uświadomić odbiorcom różnicę pomiędzy Twiggy, Kate Moss, a lalkami, typu Dakota Rose (Kotakoti), czy opisywana przez nas Anastasia Shpagina. Tymczasem Dakota Rose ma już ponad 40 000 fanów na swoim profilu na Facebook.com. Kotakoti jest reprezentowana przez agencję modelek z Tokio.
 
 
Jak zmienią się oczekiwania kolejnych pokoleń? Czy żywe dziewczyny (Real-life dolls) będą konkurować z plastikowymi kopiami ludzi? Doskonalszymi i piękniejszymi? Odrzucenie własnej fizyczności jest przyczyną nie tylko wielu chorób psychicznych, ale bardzo silnie wpływa na somatyczną równowagę organizmu. 
 
 
2012-09-20

Anastasia Shpagina Baby Doll

To nie jest plastikowa lalka. To żywa dziewczyna, dziewiętnastoletnia Anastasia Shpagina. Anastasia pochodzi z Oddesy na Ukrainie i jest gotowa zdeformować swoje ciało tak, by przypominać lalkę.

2010-12-09

Aktorka zachwala seks po pięćdziesiątce

Wcześniej uczyła gotować, dziś daje rady dotyczące życia seksualnego. Aktorka Bożena Dykiel stwierdziła niedawno, że seks po pięćdziesiątce ma same zalety.

2010-11-17

Anorektyczki częściej wpadają

Anorektyczki, częściej niż zdrowe kobiety, zachodzą w nieplanowane ciąże. Dlaczego? Są przekonane, że skoro nie miesiączkują, to nie muszą się zabezpieczać.

2012-10-15

Co to jest ultrasonografia?

Jedno z najważniejszych badań w profilaktyce wielu niebezpiecznych chorób. Często niedoceniane. Ultrasonografia, zwana też w skrócie USG to nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna. Warto pamiętać, że regularna ultrasonografia pomoże reagować na różnorodne zmiany pojawiające się w organizmie.

2012-10-30

Modyfikacje ciała i suspension

Krępowanie stóp dziewczynkom w Chinach, czy wydłużanie czaszek u Majów mogło szokować Europejczyków. Tymczasem setki kultur w sposób dla nas zaskakujący dokonywały modyfikacji ciała. Niebezpieczna zabawa z ciałem pasjonuje wielu po dzień obecny.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!