2011-08-18

Czesi chcą się leczyć marihuaną

Czy Czechy dołączą do krajów takich jak Szwajcaria, Hiszpania, Holandia, Włochy i Niemcy, gdzie ten lekki narkotyk został zalegalizowany w celach medycznych?


Wszystko zależy od powodzenia rozpoczętej w połowie sierpnia akcji zbierania podpisów pod petycją wzywającą do legalizacji marihuany w celach leczniczych. Biorą w niej udział nie tylko, jak w Polsce, aktywiści ruchu na rzecz legalizacji marihuany, ale także lekarze, pacjenci i naukowcy. Domagają się, by leczniczą cannabis przypisywać chorym m.in. na sklerozę, chorobę Parkinsona i AIDS. W Czechach dostępny jest już jeden  lek zawierający wyciąg z konopi stosowany na sklerozę.

Legalizacji marihuany sprzeciwia się jednak czeskie ministerstwo zdrowia.

 

xxx

 

Po 2 latach z nieukrywaną wiarą w uzdrawiającą moc natury aktualizujemy ten tekst. Mamy luty 2014 i w naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się dermokosmetyki czeskiej marki Cannaderm, sprzedawane między innymi w atrakcyjnej awangardowej drogerii CincoTerra.pl Jak wieść niesie, doskonałe na problemy skóry, stawów i mięśni.

 

Coraz więcej osób w naszym kraju przekonuje się do zdrowotnej mocy konopii.

Jak szybko i zaskakująco pozytywnie zmienia się ten świat! :-)

2011-04-14

8 mitów o kobiecej seksualności

Chociaż wydaje nam się, że o seksie wiemy już wszystko, okazuje się, że ciągle istnieją mity, które ograniczają kobietom przyjemność płynącą z życia seksualnego. Opublikował je portal Barbarella.pl aby kobiety umiały je rozpoznać i uwolnić się od nich. 

2011-02-25

Dowcipy o dentystach

W ramach śmiechoterapii przerabialiśmy już chorobę Alzheimera i kawały o lekarzach rodzinnych. Dziś bierzemy się za dentystów.

2011-07-28

Jak wymyślono lody?

Wszystko zaczęło się od śniegu mieszanego z sokami owoców, czy miodem. Składnikiem dopełniającym mogła być także woda różana, orzechy, ale także niektóre przyprawy jak na przykład szafran.

2010-12-13

Kury poprawiają humor

W USA kury odwiedzają seniorów w domach opieki. Podobno świetnie się sprawdzają, bo przypominają dawne życie pacjentom, którzy żyli na wsi i prowadzili gospodarstwo.

2011-01-26

Leki na katar jak używki

Specjaliści, którzy w Ministerstwie Zdrowia przygotowują właśnie nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii chcą ograniczyć możliwość kupowania leków na katar zawierających pseudoefedrynę.

2010-11-17

Anorektyczki częściej wpadają

Anorektyczki, częściej niż zdrowe kobiety, zachodzą w nieplanowane ciąże. Dlaczego? Są przekonane, że skoro nie miesiączkują, to nie muszą się zabezpieczać.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!