2010-09-17

Znany reżyser nie wstydzi się raka prostaty

Krzysztof Krauze, wybitny polski reżyser, znany m.in. z filmu „Dług” choruje na raka prostaty. Na początku września na łamach jednej z ogólnopolskich gazet opowiedział wszystko o swoim podejściu do choroby, m.in. o tym jak początkowo ją lekceważył.

 

Rak prostaty jest złośliwą odmianą nowotworu atakującą zazwyczaj mężczyzn powyżej 45 roku życia.

 

Krauze zachorował 4 lata temu. Po wycięciu prostaty zapomniał po problemie i oddał się pracy. Po 3 latach pojawiły się przeżuty w kościach, nawrót choroby zmusił go do przerwania zaplanowanych zajęć – zrezygnował z pisania scenariusza w RPA i wrócił do Polski.
Obecnie reżyser jest w trakcie leczenia, bierze chemię i dużo ćwiczy by wzmocnić osłabione lekami mięśnie.

Bardzo otwarcie publicznie opowiada o swoim podejściu do choroby, o tym, że jak wielu mężczyzn starał się nią nie przejmować. – „Zbadałem się za późno.” – mówi, jednocześnie zachęcając swoich równolatków do wykonania badania wykrywającego raka prostaty.

Oby jego zachęty były skuteczne. W Polsce rak prostaty zabija codziennie 10 mężczyzn. Co roku choruje na niego 8 tys. Polaków.

 

Czytaj także: Dlaczego mężczyźni wstydzą się raka prostaty


Więcej informacji: www.zbadajprostate.pl

 

 

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!