2010-09-06

Zabiegi z pijawkami coraz bardziej popularne

Podczas zabiegu używa się od jednej do ośmiu pijawek, które wyposażone są w ssawki służące do dostawania się pod skórę. Zabieg polega na „przystawieniu” pijawek do powierzchni  ciała. Za lecznicze uważa się sam moment przekucia skóry, co mobilizuje receptory nerwowe na podobnej zasadzie jak w akupunkturze. Nastepnie do organizmu przedostają się substancje z gruczołów pijawek np. hirudyna (która zapobiega krzepnięciu krwi) oraz wiele innych o działaniu m.in. przeciwzapalnym. Ostatnim etapem zabiegu jest upuszczenie krwi przez pijawkę. W momencie gdy jest napełniona sama odkleja się od skóry. Mobilizuje to ukłąd krążenia do właściwego działania.

Zabieg hirudoterpaii powinien wykonywać odpowiednio przeszkolony lekarz posiadający certyfikat. Pijawki muszą pochodzić z pewnego źródła, powinny być hodowane około roku i posiadać atest. Pijawkę przystawia się tylko jeden raz, natychmiast po zabiegu wrzuca się je do silnego roztworu soli. Obecnie istnieje wiele wyspecjalizowanych gabinetów świadczących hirudoterapię. (kch)

 

Czytaj więcej: Leczenie pijawkami

2010-08-11

Diagnozowanie chorób z tęczówki

Może zabrzmi to nieprawdopodobnie, ale z naszej tęczówki lekarz może wywnioskować, na jakie choroby obecnie cierpimy i na jakie możemy zachorować w przyszłości.

2010-08-11

Alkohol z umiarem korzystny dla zdrowia

Alkohol pity w małych ilościach zmniejsza ryzyko zachorowania na serce i depresję.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!