2011-06-13

Toksyczny związek

„Gdyby na początku zapewnił, że mnie zabije, pewnie bym się z nim nie związała.” Tak zaczyna się zwycięska kampania społeczna „Nie wiąż się z papierosem” wymyślona przez licealistów w ramach akcji „Mam haka na raka.”

 

W tym roku największe uznanie jury zyskał projekt autorstwa zespołu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica z Lublina. Bohaterką kampanii jest młoda kobieta, palaczka, zawierająca związek małżeński z papierosem. Na początku spotu telewizyjnego w białej sukni z zadowoleniem oddaje się nałogowi. Następnie papieros jest nieodłącznym elementem w różnych momentach jej życia: na wakacjach, w pracy, na spacerze, kolacji, w czasie imprezy – bohaterka nie funkcjonuje bez nałogu.

 

Jej relacja z papierosem okazuje się jednak nie mieć szczęśliwego zakończenia. Związek kończy choroba – rak płuca. W ostatniej scenie widzimy kobietę, odartą z urody, młodości, pięknego uśmiechu – łysą, po chemioterapii w szpitalu.

 

Emisja kampanii „Nie wiąż się z papierosem” rozpocznie się w ogólnopolskich mediach już w lipcu i potrwa do końca roku. Zwycięzcy „Mam Haka na Raka” w nagrodę wyjadą na obóz językowy za granicę.

 

Więcej informacji na: www.mamhakanaraka.pl oraz www.niezpapierosem.pl
 

2011-06-02

Grochola: Dbajcie o to, co macie między nogami

Tymi słowami popularna pisarka zachęca kobiety, by nie bały się cytologii. Wiele Polek ciągle lekceważy te badania.

2011-05-27

Poczekalnia nie musi dołować

Czy w poczekalni onkologicznej może być przyjemniej? Tak, jeśli z głośników będzie płynąć muzyka relaksacyjna, a wystrój będzie nastrajał pozytywnie.

2011-05-23

Gdzie najlepiej kształcą lekarzy

Poznań, Białystok i Kraków – uczelnie medyczne z tych miast zajęły czołowe miejsce w rankingu za rok 2011.

2011-05-17

Wojciechowska twarzą charytatywnego rajdu

W czerwcu odbędzie się pierwszy Rajd Polski Kobiet, którego celem jest profilaktyka nowotworów raka szyjki macicy.

2011-05-19

Aktor i problemy ze słuchem

Aktorzy w podeszłym wieku niechętnie przyznają się do swoich problemów zdrowotnych.

2011-06-01

O słynnym doktorze bez tabu

Janusz Korczak znany jest głównie jako bohaterski opiekun żydowskich sierot. Ukazała się właśnie biografia, która pokazuje jego postać w nowym świetle.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!