2015-02-21

Poród rodzinny – nie dla wszystkich?

 

Jeżeli przebieg ciąży jest prawidłowy i nic nie wskazuje na to, aby podczas porodu miały wystąpić komplikacje, większość par bierze pod uwagę możliwość wspólnego rodzenia. W takim przypadku warto odpowiednio się do tego przygotować. Ale przede wszystkim dobrze jest gruntownie przemyśleć i przedyskutować z partnerem wszystkie opcje, dotyczące sposobu rodzenia.

 

W czasach, gdy większość z nas przychodziła na świat, polscy ojcowie nie tylko nie mogli uczestniczyć w samym porodzie, ale często nawet nie byli wpuszczani na porodówkę. Obecnie rodzice mają możliwość wyboru i znaczna część par decyduje się na poród rodzinny.

 Praktyka ta stała się tak powszechna, że niekiedy da się zauważyć nawet pewien rodzaj presji środowiska, aby ojciec był obecny podczas porodu. Wynika to zapewne z faktu, że poród we dwoje niesie za sobą zwykle szereg korzyści: od poczucia bezpieczeństwa i wsparcia, jakie w tym pięknym, choć trudnym momencie zyskuje kobieta, po długofalowe pozytywne skutki, związane z budowaniem pogłębionej więzi między dzieckiem, a ojcem.

Jednak w przypadku niektórych osób i niektórych związków lepsze wydaje się wyjście, gdy mężczyzna nie bierze udziału we wszystkich etapach porodu lecz np. czeka w pobliżu na moment, gdy dzidziuś jest już na świecie.

Kiedy poród rodzinny może być niewskazany? Przeczytasz w artykule na blogu Twój Poród, poświęconym ciąży i wczesnym etapom macierzyństwa. Polecamy! 

2012-08-17

Poród jak wypadek samochodowy ?


Czy poród może być traumą? Okazuje się, że choć kobiety rzadko o tym mówią, dla wielu z nich poród jest równie drastycznym wydarzeniem jak np. wypadek samochodowy, czy katastrofa lotnicza.

2010-10-01

Dawcy spermy zarabiają 3 tys. zł

Banki Nasienia działają w Polsce bez żadnych podstaw prawnych.  W innych krajach obowiązuje dyrektywa unijna określający zasady ich funkcjonowania. Nie została jednak wdrożona jeszcze w Polsce.

2012-10-08

Dowcipy o ginekologach

Ginekolodzy są bohaterami najpopularniejszych dowcipów. Poniżej kawały dla osób, które ukończyły 18-sty rok życia.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!