2011-08-22

Miasta wolne od komarów

W tym roku komarów jest tak dużo, że stały się nawet plagą w największych miastach Polski. Są jednak wyjątki – komara nie znajdziemy we Wrocławiu i Szczecinie.


Skąd komary wzięły się w centrach miast? Naukowcy z SGGW tłumaczą, że rozmnożyły się na niespotykaną skalę dzięki ciągłym deszczom występującym na przemian z wysokimi temperaturami. Dodatkowo komary mogą być przenoszone przez wiatr nawet na odległość do 10 km.
Dlatego stały się zmorą nie tylko osób wypoczywających z dala od miast, ale także mieszkańców metropolii np. Warszawy, Łodzi i Lublina. Władze tych miast są teraz pod ostrą krytyką, gdyż nie przeznaczyły w tym roku pieniędzy na odkomarzanie, które kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mieszkańcy np. Warszawy z komarami muszą więc walczyć samodzielnie stosując różne repelenty antykomarowe.


Na komary nie narzekają za to Wrocławianie, ani mieszkańcy Szczecina, gdyż władze tych miast co roku konsekwentnie realizują programy walki z dokuczliwymi owadami np. poprzez wrzucanie substancji zabijających larwy komarów do studzienek.


Źródło: emetro.pl

2010-08-16

Anty komarowy telefon

Firma telekomunikacyjna z Korei wprowadziła do oferty wakacyjną usługę. Na telefon można ściągnąć niesłyszalny dla człowieka sygnał, który odstrasza komary w promieniu jednego metra.

2011-06-20

Bzykaj jak samiec komara

Jeśli chcesz odstraszyć od siebie krwiopijcze owady, skuteczne mogą okazać się dźwięki wydawane przez komary płci męskiej.

2011-01-12

Celebryta u psychoterapeuty

Mariusz Szczygieł, reporter, były prezenter telewizyjny, jest jednym z pierwszych polskich celebrytów, którzy przyznają się do korzystania z pomocy psychoterapeuty. Być może to sygnał, że w Polsce chodzenie do psychologa powoli przestaje być tematem tabu.

2010-10-01

Dawcy spermy zarabiają 3 tys. zł

Banki Nasienia działają w Polsce bez żadnych podstaw prawnych.  W innych krajach obowiązuje dyrektywa unijna określający zasady ich funkcjonowania. Nie została jednak wdrożona jeszcze w Polsce.

2011-06-20

Gdzie na urlop z niemowlakiem?

Południowe kraje Europy: Grecja, Turcja, Hiszpania, Włochy, a także Chorwacja i Bułgaria cieszą się największym powodzeniem wśród polskich rodzin wyjeżdżających z małymi dziećmi za granicę.

2010-12-13

Kury poprawiają humor

W USA kury odwiedzają seniorów w domach opieki. Podobno świetnie się sprawdzają, bo przypominają dawne życie pacjentom, którzy żyli na wsi i prowadzili gospodarstwo.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!