2010-09-22

Mężczyźni też przekwitają

Nie tylko kobiety cierpią na objawy przekwitania. Niektórzy mężczyźni również. Pierwszymi objawami są: senność, stany depresyjne, przybieranie na wadze i zaburzenia wzwodu. Po latach dochodzą: nadciśnienie tętnicze, osteoporoza i cukrzyca.

Andropauza może być bardzo długim procesem trwającym nawet kilka dekad. Dotyka mężczyzn między 40 a 55 rokiem życia. Tak jak u kobiet występuje spadek aktywności hormonalnej (najczęściej testosteronu).

Po 30stce, poziom testosteronu obniża się z częstotliwością o 10% co 10 lat. Do tej pory nie opracowano metody diagnozowania tego stanu – jego objawy mogą się różnić w zależności od osoby. Dość dużym problemem jest to, że część mężczyzn nie chce nawet przyznać, że taki problem istnieje. (kch)

 

Czytaj więcej: Andropauza

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!