2015-02-01

Kubeczki menstruacyjne – genialne wynalazki

Kubeczki menstruacyjne – jeden z tych dziwnych, nowoczesnych „wynalazków”, o których nie do końca wiadomo, co myśleć. Część kobiet twierdzi, że jest to doskonała alternatywa dla podpasek i tamponów. Ale słyszy się również głosy krytyczne, pełne różnego typu wątpliwości. Czy jest to naprawdę przydatny i bezpieczny przedmiot?

Tak jak we wszystkich sferach życia, tak i w tej kwestii najwięcej nieporozumień i niepewności wynika z nieświadomości. Czym mniej wiemy o kubeczkach menstruacyjnych i różnych ich rodzajach, tym bardziej się obawiamy ich użycia. A o produktach tych można powiedzieć wiele interesujących rzeczy, np. że są przyjazne paniom skłonnym do alergii lub do infekcji w rejonach intymnych, że są ekologiczne i dają możliwość indywidualnego dopasowania.

Kobiety, które nie poznały bliżej tych nowoczesnych zamienników podpasek czy tamponów, mają szereg wątpliwości: czy użycie kubeczków jest bezpieczne, higieniczne i wygodne? Z czego są one wykonane? Czy używając ich nie doświadczę przykrych niespodzianek w najmniej spodziewanych momentach? W czym te małe „wynalazki”, na przykład popularne LadyCup,  miałyby być lepsze od tamponów, podpasek czy wkładek higienicznych?

Na te oraz wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w artykule na bardzo kobiecym portalu – polkaintymnie.pl


 

2011-04-14

8 mitów o kobiecej seksualności

Chociaż wydaje nam się, że o seksie wiemy już wszystko, okazuje się, że ciągle istnieją mity, które ograniczają kobietom przyjemność płynącą z życia seksualnego. Opublikował je portal Barbarella.pl aby kobiety umiały je rozpoznać i uwolnić się od nich. 

2010-10-04

Kawa kontra biust

Badania przeprowadzone na uniwersytetach w Szwecji, udowodniły, że picie kawy zmniejsza ryzyko raka piersi u kobiet ale i wpływa na rozmiar biustu.

2010-11-22

Szwedzi zrobili to pierwsi

17 lat temu, jako pierwsi w Europie, Szwedzi wprowadzili prawo antynikotynowe. Mało kto wierzył wtedy, że wdychanie tytoniu ma negatywny wpływ na zdrowie niepalącego.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!