2011-06-02

Grochola: Dbajcie o to, co macie między nogami

Tymi słowami popularna pisarka zachęca kobiety, by nie bały się cytologii. Wiele Polek ciągle lekceważy te badania.

Dzięki cytologii, można we wczesnym stadium wykryć raka szyjki macicy. Nowotwór ten rozwija się przez ok. 13 lat od momentu wniknięcia wirusa HPV. Jest to dość czasu, żeby zareagować. Jeśli zostanie wykryty w fazie przedinwazyjnej, leczenie trwa jeden dzień.

Według ginekologów kobiety powstrzymuje szereg barier psychospołecznych, np. młode wstydzą się nagości, bagatelizują niepokojące objawy, a starsze mają inne życiowe priorytety, zajmują się domem lub karierą i ciężko im wygospodarować czas na badania.

Według Katarzyny Grocholi potrzebna jest zmiana nastawienia u samych Polek, które powinny zacząć szanować siebie i swoje zdrowie.  „Kobiety muszą nauczyć się, że to co mają między nogami jest piękne i muszą o to dbać” – apelowała pisarka. „Nikt nie może myśleć, że kobieta intymna jest wstrętna, a Matka Polka składa się tylko z karmiących piersi i rąk do przytulania” – powiedziała podczas II Forum Promocji Zdrowia Kobiet.

Źródło: II Forum Promocji Zdrowia Kobiet

2011-04-14

8 mitów o kobiecej seksualności

Chociaż wydaje nam się, że o seksie wiemy już wszystko, okazuje się, że ciągle istnieją mity, które ograniczają kobietom przyjemność płynącą z życia seksualnego. Opublikował je portal Barbarella.pl aby kobiety umiały je rozpoznać i uwolnić się od nich. 

2011-03-07

Co zniszczyło karierę Marylin?

Jedna z najbardziej seksownych aktorek nie kojarzy się nam z macierzyństwem. Jednak Merylin kochała dzieci i pragnęła zostać matką, na przeszkodzie stanęła choroba.

2011-02-25

Dowcipy o dentystach

W ramach śmiechoterapii przerabialiśmy już chorobę Alzheimera i kawały o lekarzach rodzinnych. Dziś bierzemy się za dentystów.

2011-02-07

Gwiazdy Hollywood bez makijażu

Wygląda na to, że mamy do czynienia z nowym trendem – gwiazdy Hollywood same publikują swoje zdjęcia bez makijażu, a nawet pokazują się publicznie bez cienia pudru.

2011-05-16

Kto się boi dogoterapii

Lekarz psychiatra, która stosowała dogoterapię, została wyrzucona z pracy. Powód? Naruszenie norm sanitarnych.

2010-09-22

Mężczyźni też przekwitają

Nie tylko kobiety cierpią na objawy przekwitania. Niektórzy mężczyźni również. Pierwszymi objawami są: senność, stany depresyjne, przybieranie na wadze i zaburzenia wzwodu.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!