2012-09-21

Czy można uniknąć nacięcia krocza podczas porodu

Można, ale niestety wielu położników stosuje je rutynowo, bez uzasadnionej potrzeby. W Polsce aż 80% porodów naturalnych kończy się nacięciem krocza. Ten zabieg związany jest z bolesnym i uciążliwym gojeniem po porodzie.

 

Już na kilka tygodni przed porodem możesz rozpocząć przygotowania, które zmniejszą konieczność nacięcia krocza. To rozmowa ze swoją położną - dobra specjalistka podpowie, jak zmniejszyć ryzyko nacięcia podczas porodu.

 

Wiele zależy od Ciebie samej. Najlepszym przygotowaniem jest regularny masaż krocza, a dokładniej odcinka między pochwą a odbytem, które jest zwykle nacinane. Istnieją specjalne, bezpieczne preparaty do masażu przed porodem, np. płyn Natalis™ Phyto, który wchodzi w skład zestawu do porodu naturalnego Natalis.

 

Więcej o bezpiecznym porodzie naturalnym i o tym jak uniknąć nacięcia krocza dowiesz się z portalu PolkaIntymnie.pl
 

2012-09-17

Odżywianie w ciąży, a płeć dziecka

Wszystko, co spożywasz w ciąży ma wpływ na rozwój dziecka. Ale nie determinuje jego płci – jak głosi jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów.

2012-09-10

Szklanka wody przed stosunkiem

To dobra rada dla pań. Jeśli cierpisz na częste zapalenia pęcherza lub inne kłopoty z drogami moczowymi, może okazać się, że szkodliwe bakterie, które je powodują, przedostają się do dróg moczowych w trakcie seksu.

2012-08-17

Poród jak wypadek samochodowy ?


Czy poród może być traumą? Okazuje się, że choć kobiety rzadko o tym mówią, dla wielu z nich poród jest równie drastycznym wydarzeniem jak np. wypadek samochodowy, czy katastrofa lotnicza.

2012-07-20

Bakterie kwasu mlekowego w pochwie

Na co dzień o tym nie myślisz, ale to prawda, że w Twojej pochwie, żyją setki mikroorganizmów. Większość z nich jest pożyteczna, gdyż stanowi naturalną ochronę przed infekcjami. Najważniejsze z nich są pałeczki kwasu mlekowego.

2012-06-20

Czy kosmetyki organiczne muszą być drogie?

Kosmetyki organiczne to górna półka kosmetyków naturalnych. Firma Bentley Organic udowadnia, że wysoka jakość i ekologiczna produkcja może iść w parze z rozsądną ceną.

2012-09-20

Anastasia Shpagina Baby Doll

To nie jest plastikowa lalka. To żywa dziewczyna, dziewiętnastoletnia Anastasia Shpagina. Anastasia pochodzi z Oddesy na Ukrainie i jest gotowa zdeformować swoje ciało tak, by przypominać lalkę.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!