2011-01-10

Nie trzyma moczu i nie wstydzi się

Która z polskich celebrytek zostałaby twarzą kampanii na temat nietrzymania moczu? Hmm, raczej trudno byłoby kogoś na to namówić. To temat tabu, o którym nie mówi się przecież głośno. Nie stanowiło to jednak żadnego problemu dla Whoopi Goldberg.


56 letnia amerykańska aktorka ma przydomek niezniszczalna. Bez wahania w ubiegłym roku zaangażowała się w kampanię społeczną dotyczącą kontrolowania pęcherza. Celem tej akcji jest zwiększenie świadomości na temat dolegliwości wśród kobiet, sponsorem została firma produkująca specjalne wkładki higieniczne pochłaniające niekontrolowany mocz.


Udział Goldberg polegał na zagraniu w kilku krótkich filmach, które można zobaczyć w Internecie. Gra Księżniczkę na Ziarnku Grochu, której przecieka pęcherz kiedy kicha, Mona Lisę, która ma ten sam problem, kiedy się śmieje a także Ewę z raju, która zmoczyła bieliznę, gdy przestraszył ją wąż.  Możemy ją zobaczyć także jako Kleopatrę, Joannę d’Arc i Statuę Wolności. 


Sama aktorka powiedziała, że nie rozumie dlaczego ta dolegliwość jest tabu. – Dotyczy tak wielu kobiet, że powinniśmy mówić o niej otwarcie.” – to jej przesłanie. Gwiazda przyznała, że także cierpi na tę przypadłość. Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy 1/3 wszystkich kobiet.

 

Czytaj także: Problem 3 milionów Polek

2010-08-19

Problem 3 milionów Polek

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to w Polsce wciąż wstydliwy problem. Niestety dotyczy ponad 3 miliony kobiet.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!