2015-07-14

Jak skutecznie zmniejszyć bliznę po cesarskim cięciu?

 

Tuż po cesarskim cięciu na zszytą ranę nakładany jest przez lekarza specjalny, gruby plaster. Początkowo więc nie mamy możliwości zobaczyć, jak wygląda nasze cięcie. Wkrótce potem plaster jest usuwany, ale na skórze pozostają jeszcze szwy, które – delikatnie mówiąc – nie dodają uroku naszemu brzuchowi. Następnie po ok. 7 dniach szwy skórne są zdejmowane. Zewnętrzna rana jest już wygojona i wówczas możemy zobaczyć w pełnej okazałości, jak prezentuje się nasza blizna. Nie zawsze jednak mamy powody do zadowolenia…

 

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to, jak wygląda blizna po cesarce:

  • doświadczenie i „pewna ręka” lekarza,
  • wiek kobiety (osoby poniżej 30. roku życia wykazują większą tendencję do przerostu i tworzenia pogrubionych blizn),
  • czynniki genetyczne (występowanie nieprawidłowych blizn w rodzinie, skłonności osobnicze),
  • przebyte infekcje rany – mogą one negatywnie wpływać na gojenie się i przyszły wygląd blizny.

Jednak ostateczny wygląd blizny po cc zależy również od tego, jak ją pielęgnujemy i czy stosujemy skuteczną terapię, wspierającą regenerację skóry po rozcięciu, np. silikonowe plastry Sutricon.  

 

Na czym polega taka skuteczna terapia na blizny po cc? Kiedy można zacząć ją stosować i jak długo należy ją przeprowadzać?

O tym wszystkim przeczytasz na blogu Twój Poród (twoj-porod.pl), dedykowanym przyszłym i świeżo upieczonym mamom. Polecamy!

 

 


 

2014-04-14

Sutricon na blizny

Blizny towarzyszą nam przez całe życie. Trudno wyobrazić idealny stan naszej skóry, na której nie ma żadnych blizn, pamiątek po naszym kontakcie z zewnętrzną rzeczywistością.

2011-09-26

Cesarka na życzenie – wybór celebrytek?

„Zbyt eleganckie na to, by przeć” („Too posh to push”), tak opisuje się sławne mamy, które unikają porodu naturalnego i rodzą przez cesarskie cięcie na życzenie.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!