2010-10-20

Konfortatywa - prababcia viagry

Już kilkaset lat temu mężczyźni korzystali z leków na impotencję sporządzanych przez aptekarzy. Jednym z nich była konfortatywa stosowana także w Polsce.

Konfortatywa była środkiem pobudzającym, rodzajem afrodyzjaku dla mężczyzn. Takim specyfikiem ratował się m.in. hetman wielki koronny Stanisław Koniecpolski. Doskonały wódz, wyróżniający się wielkimi gabarytami, wybudował przy Krakowskim Przedmieściu w warszawie pałac, który dziś jest Pałacem Prezydenckim.

Nasz hetman po ożenku ze sporo młodszą Zofią Opalińską, wspomagał się właśnie konfortatywą, sporządzoną specjalnie dla niego przez znajomego aptekarza. Niestety nie znał widocznie umiaru, bo zapas, który dostał na kilka dni, zażył od razu. Plotka głosi, że było to bezpośrednią przyczyną jego śmierci. Inni twierdzą, że zmarł z powodu niewydolności nerek. Jak było dokładnie nie wiadomo, a morał z tego taki, że każdy lek stosowany bez umiaru, szkodzi. (kch)
 

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!