2011-08-02

Co ma wspólnego mięta z mumią?

Miętę znali Grecy, Rzymianie, Persowie, jednak cenili ją nie za właściwości lecznicze, ale za przydatność do mumifikacji zwłok.

 

Najstarszy zapis o znaczeniu mięty pochodzi z Papirusu Ebersa, gdzie jest wymieniana obok fig, konopi, oliwek, daktyli i maku.

 

W tym roku to popularne zioło zostało uznane przez specjalistów branży zielarskiej za Roślinę Roku 2011. Ten zaszczytny tytuł zostanie oficjalnie ogłoszony 15 sierpnia w wielkopolskiej Klęce, podczas uroczystości Święta Matki Boskiej Zielnej i Dnia Zielarza.

 

Do ziołowej „wielkiej piątki" stosowanej od stuleci po dzień dzisiejszy należą: rumianek, mięta, dziurawiec, melisa i szałwia.


Czytaj więcej: Sezon zielarski w pełni
 

2011-07-28

Jak wymyślono lody?

Wszystko zaczęło się od śniegu mieszanego z sokami owoców, czy miodem. Składnikiem dopełniającym mogła być także woda różana, orzechy, ale także niektóre przyprawy jak na przykład szafran.

2010-08-12

Jak czyścić uszy


Dbając o higienę uszu nie należy używać pałeczek z watą. Ich używanie powoduje głębsze wsuwanie woskowiny.

2011-06-06

30 lat temu opisano AIDS

Od czasów jej odkrycia AIDS przestała być tajemniczą, śmiertelną chorobą gejów. Teraz to długoterminowa choroba przewlekła a zakażeniu najczęściej ulegają osoby heteroseksualne.

2011-04-13

Starożytni Egipcjanie chorowali na miażdżycę

Egipska księżniczka, żyjąca 3,5 tysiąca lat temu mogła umrzeć na zawał. Wykazali to naukowcy badający jej mumie przy pomocy tomografu komputerowego.

2011-03-07

Co zniszczyło karierę Marylin?

Jedna z najbardziej seksownych aktorek nie kojarzy się nam z macierzyństwem. Jednak Merylin kochała dzieci i pragnęła zostać matką, na przeszkodzie stanęła choroba.

2011-06-28

W szpitalu zgubisz kilogramy

Według szacunków aż 2/3 pacjentów po pobycie w szpitalu wykazuje oznaki niedożywienia. Tymczasem leczenie żywieniowe to ważny element przyśpieszający zdrowienie.

2011-06-13

Toksyczny związek

„Gdyby na początku zapewnił, że mnie zabije, pewnie bym się z nim nie związała.” Tak zaczyna się zwycięska kampania społeczna „Nie wiąż się z papierosem” wymyślona przez licealistów w ramach akcji „Mam haka na raka.”

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!