2015-02-24

Żele wspomagające poczęcie – naśladują płodny śluz kobiety

Panie, które zaczynają się stara o dziecko czują się często zawiedzione, jeśli intensywne próby podczas kilku pierwszych cyklów owulacyjnych nie przynoszą rezultatu. Nie oznacza to oczywiście, że po stronie któregoś z partnerów musi leżeć jakiś poważny problem. Oznacza to tylko tyle, że należy próbować dalej. Ale jak można sobie pomóc w takiej sytuacji?

 

Lekarze często uspokajają pary starające się o dzidziusia, że nawet rok prób to norma. Zaleca się, aby badania płodności partnerów wykonywać dopiero po pewnym czasie:

  • Jeśli masz ponad 35 lat i po 6 miesiącach prób nie możesz zajść w ciążę
  • Jeśli masz mniej niż 35 lat i po 12 miesiącach starań nie doszło do zapłodnienia.

Jednakże w sytuacji, gdy kobieta i mężczyzna naprawdę pragną dziecka, takie przedłużające się oczekiwanie jest dla nich nieraz prawdziwym utrapieniem. Są jednak różne naturalne, nieinwazyjne i proste sposoby, aby zwiększyć prawdopodobieństwo szybszego zajścia w ciążę.

 


Żele wspomagające zajście w ciążę – sięgnij po te najskuteczniejsze!


Jak wiadomo, szczególny rodzaj śluzu (tzw. płodny śluz), który pojawia się u kobiet w okolicach owulacji, sprzyja zajściu w ciążę, a właściwie umożliwia dojście do zapłodnienia. Ma on więc duże znaczenie podczas prokreacji. Dlatego wiele pań, np. za pomocą specjalnej diety, próbuje zwiększyć ilość płodnego śluzu w swojej pochwie.


Jeszcze lepszym – bo bardziej precyzyjnym – sposobem stworzenia w pochwie optymalnych warunków dla zapłodnienia jest stosowanie odpowiednich preparatów dopochwowych. Tak zwane żele na poczęcie nie tylko ułatwiają zapłodnienie poprzez właściwe nawilżenie pochwy, ale sprzyjają zapłodnieniu jeszcze na kilka innych sposobów.


Jednak uwaga! Niektóre żele nawilżające nie tylko nie wspomagają poczęcia, ale mają wręcz właściwości plemnikobójcze. Tylko nieliczne żele mają skład, który faktycznie sprzyja zajściu w ciążę.


O doskonałej jakości żelach wspierających poczęcie oraz o sposobach ich wielotorowego działania przeczytasz w artykule zamieszczonym na serwisie dla kobiet – Polka Intymnie.

 

 

2011-09-26

Cesarka na życzenie – wybór celebrytek?

„Zbyt eleganckie na to, by przeć” („Too posh to push”), tak opisuje się sławne mamy, które unikają porodu naturalnego i rodzą przez cesarskie cięcie na życzenie.

2010-10-01

Dawcy spermy zarabiają 3 tys. zł

Banki Nasienia działają w Polsce bez żadnych podstaw prawnych.  W innych krajach obowiązuje dyrektywa unijna określający zasady ich funkcjonowania. Nie została jednak wdrożona jeszcze w Polsce.

2012-06-27

Żelazo w ciąży

Żelazo jest niezbędne do produkcji czerwonych krwinek, a ich niedobór może doprowadzić do niedotlenienia organizmu matki, wad wrodzonych dziecka a nawet poronienia

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!