2012-04-18

Ochrona dróg moczowych w ciąży

Odporność kobiety w ciąży jest obniżona i dlatego jesteś bardziej narażona na różne infekcje np. infekcje dróg moczowych. W tym wypadku ważna jest profilaktyka i unikanie antybiotyków.

 

Nieprzyjemne dolegliwości związane z oddawaniem moczu np. parcie na pęcherz, ból, uczucie pieczenia, mogą wskazywać na wystąpienie zakażenia dróg moczowych. To schorzenie wywołane przez bakterie, które przedostają się do cewki moczowej, pęcherza, a nawet nerek. W zdecydowanej większości przypadków zakażenie powodują bakterie E. coli.

 

Zioła bezpieczne w ciąży

Warto wspomóc funkcje układu moczowego ziołami bezpiecznymi dla kobiet w ciąży. Np. żurawina jest jednym z najczęściej stosowanych ziół podczas ciąży. Jest polecana w profilaktyce i leczeniu infekcji dróg moczowych, gdyż zapobiega przyleganiu bakterii E. coli do nabłonka dróg moczowych.

Regularne spożywanie żurawiny o ponad połowę redukuje zapadalność na infekcję dróg moczowych. Bardzo ważne dla przyszłych mam jest to, że żurawina pozwala na ograniczenie stosowania antybiotyków w przypadku, gdy infekcja już się rozwinęła.

 

Organizacje zajmujące się bezpieczeństwem leków np. FDA za równie bezpieczny uznają ekstrakt z liści pietruszki zwyczajnej. Wywar z ziół zawierający m.in. pietruszkę jest polecana jako łagodnie działający środek wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.

Oba te składniki zawiera Femisept URO, suplement diety wspomagający prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego. To preparat, który można stosować w profilaktyce infekcji dróg moczowych u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 


 

2011-09-26

Cesarka na życzenie – wybór celebrytek?

„Zbyt eleganckie na to, by przeć” („Too posh to push”), tak opisuje się sławne mamy, które unikają porodu naturalnego i rodzą przez cesarskie cięcie na życzenie.

2012-03-23

Leczenie bólu bez tabletek

Czy to możliwe? Ależ tak! Farmakologia to nie jedyny sposób na uporczywy ból. Wiele osób sięga po alternatywne metody jak akupunkturę czy Podręczne Urządzenie Przeciwbólowe PUP.

2012-02-23

Gdy cierpisz na infekcje pochwy

Intymne dolegliwości to znak, że naturalna flora bakteryjna pochwy została zaburzona. Równowagę pomoże odzyskać doustny probiotyk zawierający dobre bakterie - pałeczki kwasu mlekowego.

2012-03-27

Blizna mniej widoczna

Silikonowe plastry na blizny to nowy sposób pielęgnacji i leczenia blizn. Zmniejszają, rozjaśniają i wygładzają blizny. Jak wygląda blizna po cesarskim cięciu po terapii plastrami można zobaczyć na video.

2011-11-08

Medycyna chińska trafiła pod strzechy

Polacy coraz chętniej sięgają po nowinki medycyny chińskiej. Ostatnio rekordy popularności w naszym kraju biją plastry oczyszczające.

2011-09-08

Wampir uratuje życie udarowcom

Nietoperze z rodziny wampirowatych posługują się śliną w celu rozrzedzenia krwi swoich ofiar. Naukowcy odkryli właśnie, że ich ślina jest cennym lekiem przeciwudarowym.

2010-10-07

Najbrzydsza twarz showbiznesu

Serwis internetowy Good Surgeon Guide przeprowadził ankietę wśród ponad tysiąca osób prosząc o wskazanie najbrzydszej twarzy w show biznesie.

2012-08-29

Muszki przed oczami

Zaburzenia w polu widzenia mogą przybierać różne formy. Czy są wynikiem gorszej kondycji wynikającej z niewyspania lub zmęczenia, czy też poważniejszych problemów ze wzrokiem?

2011-06-10

Zmarszczki wskazują stan kości?

Co trzecia kobieta po menopauzie cierpi na osteoporozę. Naukowcy odkryli prosty sposób, aby sprawdzić, czy jest się narażonym na wystąpienie tej choroby.

2011-01-07

Alternatywa dla mięsa

Liczba wegetarian na świecie może się zwiększyć z powodów ekonomicznych. Rosnąca liczba ludności sprawia, że wzrasta produkcja mięsa, która wymaga wielkich powierzchni na uprawy pasz.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!