2010-11-15

Kolejny powód, by rzucić palenie

Chociaż według Instytutu Onkologii w Warszawie prawie 44% palaczy nie zamierza rozstać się z nałogiem, istnieje wiele powodów, dla których powinni to zrobić. Oto jeden z nich - palenie sprzyja ślepocie.

 

Ta informacja naprawdę może zmobilizować do rzucenia palenia. Nikotyna zaburza krążenie w naczyniach w oku: pozwala na szybsze odkładanie się blaszki miażdżycowej, prowadzi do niedokrwienia oka i nerwu wzrokowego. W efekcie może to prowadzić do groźnych chorób oczu takich jak jaskra lub zaćma, a nawet do zaniku nerwu wzrokowego, czyli do oślepnięcia. (kch)

 

2010-09-07

Ciężkie życie średniowiecznego palacza

Palacze, którzy dziś narzekają na ograniczenia palenia w miejscach publicznych, powinni się cieszyć, że nie żyją w średniowieczu.

2010-09-07

Zakaz palenia w Kanadzie

Zakaz palenia w miejscach publicznych wpływa na zmniejszenie zachorowań na choroby układu oddechowowego i układu krążenia. Tak wynika z badań, które przeprowadzili naukowcy z Kanady.

2010-11-12

Zakaz palenia na razie bez mandatu

Co czwarty Polak pali papierosy. Od 15 listopada nie będzie mógł tego robić w miejscach publicznych.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!