2012-07-09

Kleszcze mniej groźne w upały

Lasy, parki miejskie i ogrody – wszędzie tam możemy spotkać kleszcze. Jednak specjaliści twierdzą, że w bardzo gorące dni są one zbyt leniwe, by nas kąsać.


Nie oznacza, to że możemy zrezygnować ze środków ostrożności. Tak jak i my, te nieprzyjemne pasożyty chowają się w cieniu, w miejscach zadrzewionych i wilgotnych. Gdy kleszcz wyczuje okazje - robi „desant”, skacząc na odsłonięte części ciała człowieka. Kiedy już znajdzie się na skórze, pełźnie tam, gdzie jest ona najcieńsza np. w zgięciach łokci, w pachwinach, by tam dokonać wkucia.


Niestety ukłucie kleszcza jest często bezbolesne, gdyż wydziela substancję znieczulającą. Gdy znajdziesz kleszcza na swojej skórze, ważne jest usunięcie go w odpowiedni bezpieczny sposób, np. przy pomocy preparatu w aerozolu, który natychmiast unieszkodliwia pasożyta.
 

2012-06-26

Sposób na stres – wycieczka do lasu

Aż 60% mieszczuchów uważa, że leśny spacer jest najlepszym sposobem na stres. Leśna wyprawa może być również świetnym pomysłem na spędzenie wakacji.

2012-05-28

Antykomarowa śmiechoterapia

Witając wiosnę i lato, witamy również niestety komary.... W ramach śmiechoterapii, najbardziej dostępnej metody wpływającej korzystnie na nasze zdrowie, prezentujemy porcję dowcipów – w roli głównej – te znienawidzone, bzyczące owady.

2012-03-23

Leczenie bólu bez tabletek

Czy to możliwe? Ależ tak! Farmakologia to nie jedyny sposób na uporczywy ból. Wiele osób sięga po alternatywne metody jak akupunkturę czy Podręczne Urządzenie Przeciwbólowe PUP.

2011-02-25

Dowcipy o dentystach

W ramach śmiechoterapii przerabialiśmy już chorobę Alzheimera i kawały o lekarzach rodzinnych. Dziś bierzemy się za dentystów.

2012-04-27

104 stosunki zanim pocznie się dziecko

Według kanadyjskich badaczy przeciętnie tyle razy kochają się pary, zanim dojdzie do zapłodnienia.
 

2011-06-15

Historia pigułki antykoncepcyjnej

To zaskakujące, że idea zastosowania hormonów w antykoncepcji pojawiła się już na początku XIX wieku. Jednak udało się ją zrealizować dopiero w latach 50. XX w. kiedy naukowcy dokładnie poznali procesy związane z płodnością.

2012-05-21

Haloterapia nie tylko w grocie solnej

Już Hipokrates ojciec współczesnej medycyny wykorzystywał antyseptyczne i antybakteryjne właściwości soli do leczenia schorzeń układu oddechowego.

2011-04-14

8 mitów o kobiecej seksualności

Chociaż wydaje nam się, że o seksie wiemy już wszystko, okazuje się, że ciągle istnieją mity, które ograniczają kobietom przyjemność płynącą z życia seksualnego. Opublikował je portal Barbarella.pl aby kobiety umiały je rozpoznać i uwolnić się od nich. 

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!