2012-01-25

Dlaczego cukrzycy tracą wzrok?

Diabetycy są szczególnie podatni na choroby oczu, a cukrzycą to najczęstsza przyczyna utraty wzroku. Regularne wizyty u okulisty oraz kontrolowanie poziomu cukru pomoże ustrzec się przed zmianami w siatkówce oka, zwanymi retinopatią cukrzycową.

 

Inne choroby oczu, na które zapadają diabetycy to zaćma oraz jaskra. Zaawansowany wiek chorego i bardzo długi staż choroby, sprzyjają prawdopodobieństwu trwałego uszkodzenia lub nawet utraty wzroku. Profilaktycznie warto stosować preparaty z kwasem alfa-liponowym, które hamują zmiany zwyrodnieniowe w siatkówce i innych tkankach oka.
 

2011-09-26

Cesarka na życzenie – wybór celebrytek?

„Zbyt eleganckie na to, by przeć” („Too posh to push”), tak opisuje się sławne mamy, które unikają porodu naturalnego i rodzą przez cesarskie cięcie na życzenie.

2011-06-10

Zmarszczki wskazują stan kości?

Co trzecia kobieta po menopauzie cierpi na osteoporozę. Naukowcy odkryli prosty sposób, aby sprawdzić, czy jest się narażonym na wystąpienie tej choroby.

2011-07-18

Śmierdzące skarpetki i komary

Według najnowszych badań brudne skarpetki cztery razy bardziej przyciągają komary niż ludzkie ciało.

2011-06-09

Blizny – traumy celebrytów

Podobno każdy człowiek ma choć jedną bliznę. Gwiazdy, które chcą wyglądać idealnie, często ukrywają takie defekty skóry. Dla niektórych z nich blizna to powód do prawdziwej traumy.

2011-11-08

Medycyna chińska trafiła pod strzechy

Polacy coraz chętniej sięgają po nowinki medycyny chińskiej. Ostatnio rekordy popularności w naszym kraju biją plastry oczyszczające.

2011-07-21

Kary za cesarskie cięcie w Chinach

Pekińska służba zdrowia zapowiedziała wprowadzenie grzywien za niepotrzebne przeprowadzanie tych operacji przez szpitale.

2011-06-21

Czy jesteś nieświadomie pijanym kierowcą?

Według policjantów maleje liczba osób, które wsiadają bezpośrednio po kieliszku za kółko, jednak wciąż dużą liczbę stanowią kierowcy, którzy prowadzą na kacu.

2011-08-02

Co ma wspólnego mięta z mumią?

Miętę znali Grecy, Rzymianie, Persowie, jednak cenili ją nie za właściwości lecznicze, ale za przydatność do mumifikacji zwłok.

2010-08-05

Aerobik dla mózgu


 Naukowcy z Uniwersytetu w Duke opracowali nową metodę trenowania mózgu. Powstała nowa dziedzina - gimnastyka dla szarych komórek.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!