2011-04-29

Co dłonie mówią o mężczyznach?

Z męskiej prawicy możemy wyczytać, czy nasz potencjalny partner jest zdrowy, atrakcyjny i męski.

O tym wszystkim powie nam stosunek długości palca serdecznego (ten, na którym zwykle nosi się obrączkę) do palca wskazującego. Im dłuższy jest palec serdeczny względem wskazującego, tym więcej testosteronu ma mężczyzna. Różnica między tymi palcami może dostarczyć także informacji o męskim zdrowiu. Im jest ona większa, tym mniejsze ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Potwierdziły to badania, w których kobietom bardziej podobali się mężczyźni, którzy mieli właśnie takie proporcje palców prawej dłoni. Jak twierdzą naukowcy palce kształtują się już w życiu płodowym, które ma wielki wpływ na naszą powierzchowność.

Badania potwierdzają, że panowie uważani za przystojnych, o symetrycznych twarzach, pochodzą z bezproblemowych ciąż.

 

Źródło: Biological Science

2011-04-14

8 mitów o kobiecej seksualności

Chociaż wydaje nam się, że o seksie wiemy już wszystko, okazuje się, że ciągle istnieją mity, które ograniczają kobietom przyjemność płynącą z życia seksualnego. Opublikował je portal Barbarella.pl aby kobiety umiały je rozpoznać i uwolnić się od nich. 

2011-04-04

Dlaczego płacimy za parking pod szpitalem?

Od kilku lat parkowanie pod państwowymi szpitalami jest płatne.

2011-04-27

Gruby jak poseł

To, jak politycy dbają o swoje zdrowie, zależy od fazy kampanii wyborczej. Zwykle odpuszczają, gdy znajdą się na upragnionym stanowisku. Ich nawyki obnażyli kardiolodzy, którzy w sejmie już dwukrotnie wykonali badanie ryzyka kardiometabolicznego w 2006 oraz 2009 r.

2010-08-26

Małżeństwo lekiem na depresję

Światowa Organizacja Zdrowia po dziesięcioletnim badaniu stwierdziła, że ludzie żyjące w związku cieszą się lepszym zdrowiem.

2011-03-11

Nietypowa promocja zakładu pogrzebowego

W branży funeralnej często słyszy się o nieuczciwej konkurencji. Czy dane zmarłych w szpitalach udostępniane są przez pracowników firmom pogrzebowym? Tak – twierdzi przedsiębiorca pogrzebowy z Jeleniej Góry.

2011-02-09

Czy związek po zdradzie może przetrwać?

Przed walentynkami Amerykanie zafundowali nam nowe badanie na temat wybaczania zdrady.

2010-10-12

Erekcja barometrem zdrowia

Szacuje się, że w Polsce na zaburzenia erekcji cierpi ponad 2,5 miliona mężczyzn. Zwykle zbyt długo, bo nawet kilka lat, ociągają się z pójściem do specjalisty. Lekarzowi mówią o tym problemie dopiero, gdy pojawią się inne kłopoty zdrowotne.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!