2010-11-17

Anorektyczki częściej wpadają

Anorektyczki, częściej niż zdrowe kobiety, zachodzą w nieplanowane ciąże. Dlaczego? Są przekonane, że skoro nie miesiączkują, to nie muszą się zabezpieczać.


Kobiety chorujące na anoreksję mają bardzo nieregularne miesiączki,  albo nie mają ich wcale. Jednak nie znaczy to, że antykoncepcja nie jest im potrzebna.


Do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu z Północnej Karoliny, którzy zanalizowali dane zebrane podczas norweskiego badania obejmującego 100 tys. ciężarnych. Okazało się, że aż połowa anorektyczek zaszła w ciąże nie planując jej, podczas gdy u zdrowych kobiet „wpadła” jedna piąta.


Lekarze zwracają uwagę, że z dziewczynkami cierpiącymi na anoreksję należy rozmawiać na temat antykoncepcji i seksualności tak samo wcześnie jak ze zdrowymi. (kch)

2010-08-11

Alkohol z umiarem korzystny dla zdrowia

Alkohol pity w małych ilościach zmniejsza ryzyko zachorowania na serce i depresję.

Ostatnio dodane

Najczęściej czytane

Jesteś za młoda, aby rezygnować z seksu! Sięgnij po Sensivellę.

Problem obniżonego libido lub braku satysfakcji seksualnej dotyczy – według badań – aż 40% kobiet w Polsce! Wiele z nich, zamiast szukać rozwiązania, w pewnym sensie poddaje się...

NOPALINA – NOPALINIA MAX: naturalny środek odchudzający, doceniany w wielu krajach

Szukasz idealnej, bezpiecznej metody odchudzania? Sięgnij po NOPALINĘ - teraz w nowej wersji NOPALINIA MAX!

Sfera Intymna – najbardziej kobiece zakupy świata!

Sfera Intymna to obszar, w którym zawsze jest coś do odkrycia. Jeśli pragniesz cieszyć się zdrowiem, seksem i chce dbać o swoje kobiece spawy, Sfera Intymna Kobiety to miejsce dla Ciebie!