Press "Enter" to skip to content

Przepis na udane święta: Przedstawiamy meble, które umilą każde rodzinne spotkanie

Książka kucharska czeka w zniecierpliwieniu, aż gospodyni sięgnie po nią i wykaże się kunsztem kulinarnym. Sznur lampek choinkowych czeka, aż gospodarz jak co roku zmierzy się z próbą ich rozplątania. Dom nabiera świątecznych barw i nawet meble oczekują na wypełnienie ważnej misji. Już wkrótce salon oraz jadalnię wypełni tłum zachwycony spotkaniem z gospodarzami. Przekonaj się, czy i Twoje wnętrza zaaranżowane są w sposób, który pozwoli na spotkanie niezakłócone brakiem krzeseł czy miejsca przy stole!

Zachwyć gości już od progu!

Okres świąteczny zachęca do rodzinno-przyjacielskich spotkań; zimowa aura zaś zmusza do przywdziewania płaszczy, szalików i ciężkiego obuwia. W związku z tym oznaką naszej gościnności powinno być miejsce na odłożenie odzieży wierzchniej należącej do gości. Poniżej przedstawiamy idealne propozycje meblowe z Marketu Meblowego (zob. https://marketmeblowy.pl/).

Przede wszystkim warto rozważyć wybór minimalistycznego wieszaka WENGE lub nieco większej garderoby STELLA, gdzie goście będą mogli swobodnie odłożyć okrycie. Po tym punkcie obowiązkowo zaprośmy gości do salonu, przechodząc przez korytarz niepozostawiający złudzenia, że goście trafili do domu, w którym mieszkańcy cenią wspólne biesiadowanie. Niech świadczą o tym wszelkiego rodzaju ozdoby bożonarodzeniowe oraz zapach pysznej kawy i jabłecznika. Zza winkla widać już olśniewającą choinkę, która dumnie stoi na niewysokim stoliku. Już nie ma wątpliwości – to adres, pod którym zagubiony wędrowiec oraz zaproszony bliski znajdą chwilę błogiego relaksu pośród migających światełek, ciepła domowego kominka i przepysznego poczęstunku. Zanim salon ukaże całą perfekcyjną kompozycję, słychać już jak gospodyni wyjmuje z witryny witryny najlepsze filiżanki i talerzyki.

Rozgośćcie się, proszę!

Centralnym punktem niemal każdego salonu jest kanapa lub narożnik. Nasi gospodarze kupili ten mebel w Markecie Meblowym. Zastanawiali się, czy postawić na narożnik RUDOLF czy też narożnik LOGAN. Ostatecznie, z racji, że należą do osób, które niezwykle cenią chwile, w których ich dom wypełniony jest ludźmi, wybrali zestaw zestaw MELVILE w głębokiej zieleni. Meble otaczają stolik kawowy APERTO w neutralnych kolorach – trzeba wiedzieć, że kryje on pewną tajemnicę, a mianowicie jego blat można podnieść, a w środku ukryć zwykle pospiesznie upychane gdziekolwiek gazety czy pilot. W zanadrzu gdzieś w kącie zawsze stoi pufa KING sztuk dwie, by posłużyć w awaryjnych sytuacjach. Dzisiaj goście wpadli na deser, gdyż mają w planach odwiedzić jeszcze babcię Krysię. Jutro natomiast przybędą na niemal całe popołudnie. Otrzymali bowiem zaproszenie do tego domu na świąteczny obiad. Odbędzie się on w pomieszczeniu obok — w jadalni.

Świąteczny obiad podano!

Minęła noc i przedpołudnie, więc w domu daje się wyczuć aromat zupy-krem, kurczaka w przyprawach, purée ziemniaczanego, kompotu z wiśni… Nie wymienimy całego menu, natomiast chętnie zdradzimy aranżację jadalni. Największą część wnętrza zajmuje duży rozkładany stół w komplecie z krzesłami. W Markecie Meblowym mnóstwo jest propozycji zestawów (na przykład ANETA z asymetryczny oparciem, tradycyjny drewniany zestaw LEJLA czy minimalistyczny komplet TABITA komplet TABITA). Zwolennicy komponowania własnych kompletów mogą jednak wybrać coś z kategorii STOŁY STOŁY KUCHENNE oraz KRZESŁA KRZESŁA DO KUCHNI. Na stole czeka już zastawa stołowa wyjęta z tej samej co poprzedniego dnia witrynki w towarzystwie serwetek, sztuców, kubków.

Gospodarze, aranżując wnętrze, przewidzieli, że podczas posiłku z rodziną i przyjaciółmi przez kilka godzin w jadalni może zrobić się tłoczno. Postanowili wizualnie powiększyć przestrzeń, wieszając na ścianie lustro lustro. Goście przybyli już w takt marsza granego przez ich ”kiszki”, wobec tego czas zasiąść do obiadu. Ach ta imponująca choinka, zapach igliwia, kolędy w tle i to idealnie wypełnione meblami wnętrze…

Be First to Comment

    Dodaj komentarz