Press "Enter" to skip to content

Odpowiednio zapakowany prezent- magia płynąca z pudełka

Jest wiele okazji do wręczania bliskim osobą prezentu. Urodziny, imieniny, ważny moment w życiu. Jednak jest taki czas w roku, który jest wyjątkowo magiczny. To święta Bożego Narodzenia. Czas w którym spełniają się marzenia. Prezenty znalezione pod choinką wywołują nie mały dreszczyk podekscytowania. Odpowiednio zapakowane potęgują pozytywne emocje. W co zapakować prezent, by zrobił jak najlepsze wrażenie? O tym słów kilka poniżej.

Opakowania kartonowe dlaczego są dobrym wyborem?

Prezent wręczany bliskiej osobie powinien być estetyczne zapakowany. Niedbale owinięty w papier zrobi złe wrażenie. Przykładając się ze starannością do zapakowania podarku dajemy sygnał drugiej osobie, że jest dla nas ważna i mamy do niej szacunek. Im ładniej wyglądające opakowanie, tym lepsze zrobi wrażenie. Odpakowywanie prezentu wywołuje dreszczyk emocji i potęguje pozytywne emocje. Przed świętami jest mnóstwo obowiązków związanych z organizacją świąt. Dlatego często na pakowanie prezentów zwyczajnie brakuje czasu. Rozwiązaniem są gotowe opakowania kartonowe (https://www.opako.com.pl/kartony-cat-436), które pozwolą zrobić tą czynność w ekspresowym tempie.

Jak wykorzystać pudełka kartonowe do pakowania prezentów?

Pudełko ma taką przewagę nad tradycyjnymi torbami prezentowani, że nie widać od razu co kryje w środku. Pakując w nie prezent powodujemy dłuższą chwilę oczekiwania na ujrzenie podarunku. Dla lepszego efektu warto jakoś urozmaicić wykorzystywane opakowanie kartonowe. Może posłużyć jako baza, którą dodatkowo owinie się papierem do pakowania prezentów. To dobra opcja przy rzeczach miękkich lub o nietypowym kształcie. Dużo łatwiej w estetyczny sposób owinąć proste pudełko. Wystarczy dodatkowo przewiązać je wstążką i prezent gotowy. Dla osób lubiących minimalizm lub po prostu mających mało czasu dobrą opcją jest wybranie kartonu w ciekawszym kolorze. Pudełko ozdobne laminowane w kolorze czarnym samo w sobie dobrze się prezentuje. Wystarczy dodatkowo przewiązać je złotą, atłasową wstążką i prezent gotowy.

Jakie akcesoria mogą się przydać przy pakowaniu prezentów?

Pakując prezenty warto zaopatrzyć się w różnej wielkości kartony. To dobry wybór dla prezentów różnego rozmiaru oraz składających się z kilku elementów. Dla urozmaicenia środka dobrze jest uzbroić się w różnego rodzaju wypełniacze. Sprawdzą się przy pakowaniu kosmetyków i słodyczy. Może za nie posłużyć wełna drzewna, karbowany papier lub kolorowe kulki styropianowe. Dodatkowo przyda się kolorowy papier do pakowania, wstążki, sznurek ozdobny oraz zawieszki do podpisywania prezentów. Ponadto do ozdoby można użyć świątecznych naklejek, krótkich gałązek iglaków, małych bombek i nie wielkich rozmiarów szyszek. Wystarczy przewiązać prezent wstążką i doczepić do niego świeżą choinkową gałązkę. Będzie to piękna i pachnąca ozdoba. Dodatkowo przy pakowaniu przydadzą się nożyczki, taśma klejąca i klej.

Przy pakowaniu prezentów ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Warto uruchomić swoją pomysłowość i ozdobić pakunek w wyjątkowy sposób. Tak podany prezent wywoła szczerą radość i zachwyt osoby obdarowanej.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz