Press "Enter" to skip to content

Kofeina w proszku – dla kogo?

Kofeina bezwodna to bardzo ceniony przez wiele osób suplement, który wykazuje działanie pobudzające, mobilizujące metabolizm, a przy tym wspierające koncentrację. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują wsparcia w wyzwaniach, które stawia im codzienność.

Suplement diety zamiast kolejnej filiżanki napoju?

Suplement zawierający wysokie stężenie kofeiny to rozwiązanie, po które sięgają przede wszystkim ci, którzy potrzebują naturalnego pobudzenia, wsparcia w rodzinnej gonitwie, a nie chcą lub nie mogą z różnych powodów sięgnąć po tradycyjną kawę. Suplementy diety, a do takich niewątpliwie zalicza się kofeina w proszku, mają zapewnić skuteczne i bezpieczne wsparcie dla organizmu. Właściwości kofeina ma oczywiście genialne, ale wszyscy wiemy, że sama kawa jako napój nie dla wszystkich jest wskazana. Zrezygnować z niej muszą na przykład niektóre osoby borykające się z problemami układu pokarmowego. Co jednak mają zrobić, jeśli potrzebują wsparcia, pobudzenia, są zmęczone, a rzeczywistość wymaga maksymalnego skupienia i koncentracji? Wtedy właśnie sięgają po suplement diety zawierający kofeinę w odpowiednio skoncentrowanej dawce. Taka bezwodna kofeina to także idealne rozwiązanie w trasie lub podczas wykonywania różnego rodzaju obowiązków, kiedy po prostu na tę filiżankę kawy nie ma czasu. Zalecana porcję proszku, który jest źródłem kofeiny, wystarczy wymieszać w 100-150 ml wody lub soku. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji tego suplementu.

Jak działa kofeina w proszku?

Zawartość kofeiny w tego typu suplemencie jest wyjątkowa. Na 200 g substancji w produkcie znajduje się 200 g dawka kofeiny. To zupełnie inaczej niż ziarna kawy, a szczególnie np. kawy rozpuszczalnej. Oczywiście możesz także szukać alternatyw takich jak yerba mate, która dla układu pokarmowego jest na pewno zdrowsze. Możesz także sięgnąć po kofeinę w proszku, która:

  • przyspiesza tempo przemiany materii, a tym samym stymuluje metabolizm,
  • czysta kofeina działa pobudzająco i energetyzująco,
  • wspiera redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej,
  • pomaga zwiększyć funkcje umysłowe, działanie kofeiny jest tutaj bardzo pozytywne,
  • spowalnia pojawienie się zmęczenia fizycznego i psychicznego podczas treningu.

Kofeina bezwodna — dla kogo?

Kofeina w proszku nie może oczywiście zastępować zróżnicowanej diety, natomiast jest to rozwiązanie, po które sięgają przede wszystkim:

  • kierowcy zawodowi, którzy przez wiele godzin jazdy muszą być maksymalnie skupieni; to także rozwiązanie dla zwykłych kierowców, którzy ruszają w wymagającą trasę, 
  • studenci, osoby przygotowujące ważne projekty naukowe i biznesowe wymagające odpowiedniego skupienia, 
  • sportowcy dążący do podniesienia swoich wyników i poprawy wytrzymałości fizycznej.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz