Press "Enter" to skip to content

Czy warto jest zakładać firmę oferującą zakłady bukmacherskie?

Nie da się ukryć, że otworzenie własnej firmy bukmacherskiej może trochę zająć, z racji tego że wymagania są dość wysokie, jednakże dla tych, co mają i pieniądze i odpowiednie papiery, zaraz opowiemy, co trzeba zrobić, aby założyć własną firmę bukmacherską?

Wymagania

Tylko firmy, które już działają jako spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą zostać legalnymi firmami bukmacherskimi w Polsce. Jest to również dozwolone dla firm z siedzibą w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, a także firm z siedzibą w państwach członkowskich Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Ponadto przy zakupie akcji (tj. Udziałów w spółce) mogą to robić tylko osoby fizyczne, osoby prawne lub spółki nieposiadające osobowości prawnej w państwach członkowskich UE lub EFTA lub obywatele. W firmie, która chce prowadzić lub już prowadzi firmę zajmującą się grami, nie może być akcji uprzywilejowanych, a jedynie akcje imienne i należy ustanowić radę nadzorczą.

Koszty

Cóż, to nie jest mała suma pieniędzy, ponieważ osoby, które chcą założyć firmę, która ma do czynienia z firmą zajmującą się grami, powinny przygotować się na pożyczkę, ponieważ firma musi mieć najniższy, wymagany kapitał, który nie może być mniejszy niż 4.000.000 złotych. 

Licencja to obowiązek każdego bukmachera

Zgodnie z nową ustawą o grach losowych polscy typerzy mogą dokonywać transakcji wyłącznie przez legalne firmy bukmacherskie, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów. Jeśli takie zezwolenie zostało wydane, to jako formalnie prawny bukmacher możemy zdecydować się na otwarcie stacji naziemnej, w tym celu najlepiej wynająć niewielki lokal, najlepiej w centrum miasta lub na większym osiedlu. Inną opcją jest prowadzenie działalności wyłącznie online jako „wirtualnej” witryny bukmacherskiej.

Czy po tym, wszystkim możemy już oferować zakłady?

Otóż nie, ponieważ zazwyczaj po złożeniu odpowiednich dokumentów oraz wpłaceniu odpowiedniej sumy pieniędzy, bukmacherzy w Polsce zmuszeni są na oczekiwanie na zatwierdzenie swojej licencji. Zazwyczaj trwa to kilka miesięcy, do nawet roku. W tym czasie najlepiej jest zlecić stworzenie swojej strony internetowej, nie mówiąc już o takich kwestiach jak umowy z dostawcami płatności, czy też utworzenie zaplecza firmowego. Tak naprawdę przez jakiś czas tworzenie swojej firmy bukmacherskiej to same koszty, które nieprędko się zwrócą.

Czy warto to robić?

Tak naprawdę to zależy od ciebie, ponieważ tak naprawdę tylko naprawdę bogata osoba może pozwolić sobie na prowadzenie firmy, która przez kilka miesięcy przynosi same straty, oraz tak naprawdę nie może funkcjonować z powodów prawnych.

Be First to Comment

    Dodaj komentarz